Բարոյական տեսանկյունից Բակո Սահակյանի՝ Քոչարյանին ազատ արձակելու խնդրանքին նորմալ եմ վերաբերվում, քաղաքական տեսանկյունից՝ որոշ հարցեր կան. Փաշինյան
17/05/2019 17:53
Ռոբերտ Քոչարյանի խափանման միջոցը փոխելու վերաբերյալ Լեռնային Ղարաբաղի նախագահ Բակո Սահակյանի ու նախկին նախագահ Արկադի Ղուկասյանի խնդրանքի մասին ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տեղյակ է եղել։
«Բակո Սահակյանը՝ դիմելուց մեկ օր առաջ, ինձ տեղեկացրել է, ես իմ վերաբերմունքը հայտնել եմ։ Բարոյական տեսանկյունից ես դրան նորմալ եմ վերաբերվում, քաղաքական տեսանկյունից՝ որոշ հարցեր կան», - Երևանում Ռուսաստանից ժամանած լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ինչպե՞ս կվերաբերվեին Ղարաբաղի դատարանում, եթե ես փորձեի երաշխավորել ինչ-որ մեկի համար», - ավելացրել է վարչապետը։

From moral point of view I treat it normally, from political there are issues: Nikol Pashinyan on Artsakh presidents’ initiative
17/05/2019 21:14
Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan was aware of the request of Artsakh presidents Bako Sahakyan and former president Arkady Ghoukasyan to change the preventive measure of Armenia’s second president Robert Kocharyan.
“Bako Sahakyan informed me about it a day before they applied officially, and I have expressed my attitude. From the moral viewpoint I treat it normally, from the political there are some issues,” Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan told the Russian reporters in Yerevan.
“How will they treat in Karabakh court if I tried to stand as a guarantor for anyone,” the head of the government stated.