Լևոն Քոչարյանին բավարարում է դատարանի կայացրած որոշումը
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդուն՝ Լևոն Քոչարյանին, բավարարում է դատարանի կայացրած որոշումը:
«Այնքանով է բավարարել, որ հայրս հիմա պետք է դրսում լինի, այդքանով բավարարում է։ Մենք ապօրինի ենք համարում արդեն այն, որ հայրս այսքան ժամանակ նստած էր», - լրագրողների հետ կարճ զրույցում ասաց Լևոն Քոչարյանը։
Հիշեցնենք, որ քիչ առաջ Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ դատավոր Դավիթ Գրիգորյանի նախագահությամբ, որոշեց ազատ արձակել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին.
«Դատարանը որոշեց Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը փոխել և որպես խափանման միջոց ընտրել անձնական երաշխավորությունը», - հայտարարեց դատավորը։

Левона Кочаряна удовлетворяет принятое судом решение
Принятое судом решение удовлетворяет Левона Кочаряна – сына второго президента Армении Роберта Кочаряна.
«Удовлетворяет постольку, поскольку мой отец должен сейчас находиться на свободе. Мы считаем незаконным то, что мой отец до сих пор содержался под стражей», - заявил в беседе с журналистами Левон Кочарян.
Напомним, немногим ранее суд общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Давида Григоряна вынес решение по вопросу о мере пресечения второго президента Армении Роберта Кочаряна.
Решением суда, Кочарян, обвиняемый в свержении конституционного строя, освобожден из-под ареста.
Таким образом, суд удовлетворил ходатайство действующего и бывшего президентов Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакяна и Аркадия Гукасяна об освобождении Кочаряна из-под ареста под личное поручительство.