ՀԱՊԿ-ի ԽՎ-ի աշնանային նիստը կանցկացվի Երևանում
ՀԱՊԿ  ԽՎ-ի հերթական նիստը տեղի կունենա 2019 թվականի աշնանը Երևանում: Այս առաջարկը երկուշաբթի  պաշտպանել է Խորհրդաժողովի խորհուրդը:
«Առաջարկում եմ  Խորհրդի հերթական նիստը և ՀԱՊԿ-ի Խորհրդարանական վեհաժողովի 12-րդ լիագումար նիստը անցկացնել այս տարվա աշնանը Հայաստանում: Եթե չլինեն առարկություններ, ապա կընդունենք այդ որոշումը», -ասել է Պետդումայի խոսնակ, ՀԱՊԿ-ի ԽՎ-ի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինը՝ Բիշքեկում ելույթ ունենալով Խորհրդի նիստում:
Առաջարկությունը միաձայն աջակցություն է ստացել: Նիստի ամսաթիվը կհայտարարվի ավելի ուշ՝ մի շարք համաձայնեցումներից հետո, խոսքը, ենթադրաբար, վերաբերում է հոկտեմբեր-նոյեմբերին:

CSTO PA next session to be held in Armenia in fall
The regular session of the CSTO Parliamentary Assembly will take place in fall in Yerevan. The decision has been backed by the council on Monday.
“I offer to conduct the council’s regular session and the 12th plenary session of the CSTO PA in fall in Armenia. In case of no objections the decision will be adopted,” chairman of the CSTO PA, Russian State Duma speaker Vyacheslav Volodin said at the session in Bishkek.
The proposal was unanimously approved. The exact date will be announced later. More probably it be conducted in October-November.