Էդմոն Մարուքյանի խմբակցությունը ԱԺ արտահերթ նիստ հրավիրելու համար ստորագրահավաք է նախաձեռնել
ԱԺ «Լուսավոր հայաստան» խմբակցությունը նիստում որոշում կայացրեց հրավիրել Ազգային ժողովի  արտահերթ նիստ, ինչի համար նախաձեռնել է ստորագրահավաք, տեղեկացնում է նույն խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը։
ԼՀ խմբակցությունը նախաձեռնությամբ առաջարկում է արտահերթ նիստին քննարկել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կողմից տարածված հայտարարության հիման վրա քաղաքացիների կողմից դատարանների շենքերի շրջափակման հետևանքով Հայաստանի Հանրապետությունում ստեղծված իրադրությունը և դատաիրավական համակարգի բարեփոխումների իրականացման հնարավորության ու հեռանկարի վերաբերյալ վարչապետի հայտարարությունը։
Մարուքյանը նշում է, որ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը ԱԺ «Իմ քայլը»  և «Բարագավաճ Հայաստան»  խմբակցությունների պատգամավորներին կոչ է անում միանալ նախաձեռնությանը և գալ խորհրդարան՝ այն ստորագրելու։

Фракция «Светлая Армения» инициировала сбор подписей для созыва внеочередного заседания парламента
Парламентская фракция «Светлая Армения» сегодня на заседании фракции приняла решение созвать внеочередное заседание Национального Собрания, в связи с чем инициировала сбор подписей, сообщает руководитель фракции «Светлая Армения» Эдмон Марукян.
Фракция «Светлая Армения» предлагает обсудить на внеочередном заседании создавшуюся в Армении ситуацию вследствие призыва премьер-министра Никола Пашиняна к гражданам заблокировать здания судов и заявление премьер-министра о возможностях и перспективах осуществления реформ в судебно-правовой системе.
Эдмон Марукян отмечает, что фракция «Светлая Армения» призывает депутатов фракций «Процветающая Армения» и «Мой шаг» присоединиться к инициативе и прийти в парламент, чтобы подписать документ.