Բակո Սահակյանն այսօր հանդիպումներ կունենա ԱԺ խմբակցությունների հետ
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը Երևանում է և պատրաստվում է այսօր խորհրդարանում հանդիպել ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորների հետ։
Aysor.am-ի տեղեկություններով, Բակո Սահակյանը հանդիպելու է նաև ԱԺ մյուս խմբակցությունների, ինչպես նաև, ամենայն հավանականությամբ, գործադիրի մի քանի ներկայացուցիչների հետ։
Քաղաքական ուժերի հետ հանդիպման հիմնական թեման լինելու է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ այսօր արած հայտարարությունը։
Նշենք, որ վարչապետն այսօր իր հայտարարության մեջ նշել էր
«Հայաստանում կան քաղաքական ուժերի ներկայացուցիչներ, ովքեր օրումեջ հայտարարում են, թե մեր կառավարությունը դավադրություն է պատրաստում Արցախի դեմ և մեր կառավարությունը նենգ մտադրություններ ունի Արցախի դեմ: Անկեղծ ասած, ես անընդհատ մտածում եմ, թե ինչը կարող է դրդել այդ մարդկանց անել հայտարարություններ, որոնց սուտ լինելու մասին գիտեն իրենք: Պատկերացնում եք՝ երբ մարդիկ սուտ հայտարարություններ են անում՝ իրենք էլ իմանալով, որ սուտ հայտարարություն են անում»:

Бако Саакян проведет сегодня встречи с фракциями парламента Армении
Президент Республики Арцах Бако Саакян сегодня вечером проведет в парламенте Армении встречи с депутатами правящего блока «Мой шаг».
По сведениям Aysor.am, Бако Саакян встретится также с депутатами других фракций парламента, а также с несколькими представителями исполнительной власти.
Основной темой встречи, по всей вероятности, будет сегодняшнее заявление премьера Армении Никола Пашиняна о возможном заговоре против правительства страны.
«В Армении есть представители политических сил, которые через день заявляют, что наше правительство готовит заговор против Арцаха и наше правительство имеет коварные намерения против Арцаха. Честно говоря, постоянно думаю о том, что может толкать людей на подобные заявления, о лживости которых они сами знают», - заявил Никол Пашинян.