Գիտակցաբար թե ոչ, վարչապետն այսօր նշանակեց հնարավոր պատերազմի դեպքում մեղավորներին, ու նշանակեց` ներսից. Բեքարյան
20/05/2019 13:39
Վարչապետի ելույթը կարելի է անվանել պատմական, Facebook-յան էջում գրել է ԱԺ նախկին պատգամավոր Կարեն Բեքարյանը։
«Պատերազմ հայտարարելով դատական համակարգին` վարչապետը երկիրը տանում է տոտալ բռնապետության:
Բոլոր գեղեցիկ, վերացական ու առաջին հայացքից ականջ շոյող ձևակերպումներն ընդամենը շիրմա են, փաթեթավորման գործիք...
Թվում է սրանից վատ էլ ի՞նչ կարող է լինել: Բայց փաստորեն կա, և վարչապետի նույն ելույթում:
Գիտակցաբար թե ոչ, վարչապետն այսօր նշանակեց հնարավոր պատերազմի դեպքում մեղավորներին, ու նշանակեց` ներսից:
Գիտակցե՞ց արդյոք - ի՞նչ կարգի մարտահրավեր ստեղծեց Հայաստանի ու Արցախի անվտանգությանը - շրջանառելով «դավադիր պատերազմի հրահրման» վերաբերյալ իր երևակայության ծնունդ - եզրույթը:
Հ.Գ. Կարծում եմ այս ելույթի ու կապիտալի արտահոսքի՝ ուղղակի ու անուղղակի կապերի մասին կարտահայտվեն տնտեսագետները...», - գրել է Կարեն Բեքարյանը։

Карен Бекарян: Осознанно или нет, премьер сегодня назначил виновных в возможной войне, и назначил – изнутри
Выступление премьер-министра Никола Пашиняна можно считать историческим, написал на своей в Facebook бывший депутат Национального Собрания Армении Карен Бекарян.
«Объявив войну судебной системе, премьер-министр ведет страну к абсолютной диктатуре.
Все красивые, абстрактные и с первого взгляда приятные на слух формулировки – всего лишь ширма, инструмент упаковки…
Кажется, что может быть хуже этого? Но получается, что может, и в этом же выступлении премьер-министра.
Осознанно или нет, премьер сегодня назначил виновных в возможной войне, и назначил – изнутри.
Осознал ли он, какого рода вызов создал для безопасности Армении и Арцаха, введя в обращение плод своего воображения – тезис-термин о "провоцировании заговорщической войны".
P.S. Полагаю, о прямых и косвенных связях этого выступления и оттока капитала выскажутся экономисты…», - написал Карен Бекарян.