Հրաժարական կտամ երկու պայմանով. եթե Նիկոլ Փաշինյանը հրաժարական տա և, երբ լրանա իմ 65 տարեկանը. Ազարյան
20/05/2019 16:33
Հրաժարական կտամ երկու պայմանով. եթե Նիկոլ Փաշինյանը հրաժարական տա և, երբ լրանա իմ 65 տարեկանը։ Այս մասին NEWS.am–ի հետ զրույցում հայտարարեց ՀՀ վերաքննիչ քրեական դատարանի դատավոր Ալեքսանդր Ազարյանը՝ անդրադառնալով ՀՀ վարչապետ Նկոլ Փաշինյանի այսօրվա ելույթին։
Նշենք, որ Ազարյանն այն դատավորն է, ում որոշմամբ 2018թ. օգոստոսի 13-ին ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն ազատ արձակվեց կալանքից, քանի որ դատարանն արձանագրել էր, որ պաշտոնաթող նախագահն անձեռնմխելի է։

Подам в отставку, если в отставку подаст Никол Пашинян или когда мне исполнится 65 лет – Александр Азарян
20/05/2019 17:31
Подам в отставку, если в отставку подаст Никол Пашинян или когда мне исполнится 65 лет. Об этом в беседе с корреспондентом NEWS.am заявил судья Апелляционного суда Армении Александр Азарян, коснувшись сегодняшней речи премьера Армении Никола Пашиняна.
Отметим, что 3 августа 2018 года Апелляционный суд под председательством судьи Александра Азаряна освободил второго президента Армении Роберта Кочаряна из-под ареста, мотивировав это неприкосновенностью экс-президента.