Բացառում եմ, որ մենք ունենանք այդպիսի լարվածություն. Բակո Սահակյանը՝ ՀՀ և Արցախի իշխանությունների հարաբերությունների մասին
20/05/2019 19:08
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն արհեստական է որակում ՀՀ և Արցախի իշխանությունների միջև եղած լարվածության մասին լուրերը:
«Այդ մեկնաբանությունների մեջ արհեստական մաս եմ տեսնում: Բացառում եմ, որ մենք ունենանք այդպիսի լարվածություն, իսկ եթե առաջանում են նման երևույթներ, մենք պարտավոր ենք ամեն ինչ անելու և շրջանցելու նման պահերը», - ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության հետ հանդիպումից առաջ լրագրողներին ասաց ԱՀ նախագահ Բակո Սահակյանը։
Արցախի նախագահն ասաց, որ դեռևս Ստեփանակերտում՝ ՀՀ ԱԺ պատգամավորների հետ հանդիպման ժամանակ, ձեռք էին բերվել պայմանավորվածություններ, որ յուրաքաչնյուր կարևոր համարվող հարցի շուրջ պետք է լինեն հանդիպումներ ու քննարկումներ:
«Պայմանավորվել ենք, որ պարտավոր ենք խոսել բոլոր այն խնդիրների մասին, որոնք մեր կողմից որակվում են որպես առաջնահերթ, և այս կարգի հանդիպումները հնարավորություն են տալիս նախանաշելու հաջորդ արարքները», - ասաց Սահակյանը:
Ավելի վաղ Aysor.am-ը տեղեկացրել էր, որ Արցախի Հանրապետության նախագահն այսօր խորհրդարանում հանդիպելու է «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորների հետAysor.am-ի տեղեկություններով Արցախի հանրապետության նախագահը  հանդիպելու է նաև Աժ այլ խմբակցությունների հետ:

Исключаю, чтобы у нас была подобная напряженность – Бако Саакян об отношениях властей Армении и Арцаха
20/05/2019 19:49
Президент Республики Арцах считает искусственными слухи о напряженности в отношениях между властями Армении и Арцаха.
«В этих комментариях я вижу что-то искусственное. Исключаю, чтобы у нас была такая напряженность, а если возникают подобные явления, то мы обязаны сделать все, чтобы обойти подобные моменты», - заявил сегодня журналистам президент Арцаха Бако Саакян  до встречи с депутатами фракции «Мой шаг».
Президент Арцаха отметил, что еще в Степанакерте во время встречи с депутатами парламента Армении, были достигнуты договоренности о том, что встречи и обсуждения должны проходить по каждому, считающемуся важным вопросу.
«Мы договорились, что обязаны говорить обо всех тех проблемах, которые считаем первоочередными, и подобные встречи дают возможность обозначить дальнейшие действия», - сказал Бако Саакян.
Ранее Aysor.am сообщал, что президент Республики Арцах Бако Саакян сегодня вечером проведет в парламенте Армении встречи с депутатами правящего блока «Мой шаг».
По сведениям Aysor.am, Бако Саакян встретится также с депутатами других фракций парламента, а также с несколькими представителями исполнительной власти.