Միակ մտահոգիչ հանգամանքն Արցախ-Հայաստան հակասություններ հարուցող տարբեր խմբերի չմտածված մեկնաբանություններն են. Արցախի ԱԺ նախագահ
20/05/2019 18:25
Հայաստանում տեղի ունեցող զարգացումները վերաբերում են բոլորիս, այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է Արցախի Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը.
«Միակ մտահոգիչ հանգամանքն այդ գործընթացներում Արցախ-Հայաստան հակասություններ հարուցող տարբեր խմբերի ու անհատների չմտածված մեկնաբանություններն են:
Այն գործընթացները, որոնք սկիզբ են առել մեկ տարի առաջ՝ ժողովրդի իշխանության ամրապնդման և հանրային կյանքի բոլոր ոլորտներում բարեփոխումների իրականացման համար, պահանջում են բոլորիս աջակցությունն ու մասնակցությունը:
Հետևաբար, Հայաստանի իշխանությունների հաջողությունը համայն հայության հաջողությունն է՝ Հայաստանում, Արցախում և Սփյուռքում», - գրել է Աշոտ Ղուլյանը։

Ашот Гулян: Единственное тревожное обстоятельство в этих процессах – необдуманные комментарии различных групп, вызывающие противоречия Арцах-Армения
20/05/2019 19:26
Происходящие в Армении развития касаются всех нас, написал на своей странице в Facebook председатель Национального Собрания Республики Арцах Ашот Гулян.
«Единственное тревожное обстоятельство в этих процессах – необдуманные комментарии различных групп и людей, вызывающие противоречия Арцах–Армения.
Процессы, которые начались год назад для укрепления власти народа и реализации реформ во всех сферах общественной жизни требуют поддержки и участия всех.
Следовательно, успех властей Армении – это успех всего армянства – в Армении, Арцахе и Диаспоре», - написал Ашот Гулян.