Ցանկացած արկածախնդրություն քանդելու է երկիրը. Նաիրա Զոհրաբյան
ԱԺ Բարգավաճ Հայաստան խմբակցության քարտուղար Նաիրա Զոհրաբյանն արձագանքել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կոչին՝ ՀՀ դատարանների մուտքը փակելու մասին և Facebook-յան իր էջում հանդես եկել հայտարարությամբ.
«Յուրաքանչյուր սթափ և մտածող քաղաքացի, մեզանից յուրաքանչյուրը, անկախ մեր զբաղեցրած պաշտոններից և էմոցիաների գերդոզայից, հասկանում ենք, կամ գոնե պիտի հասկանանք, որ մեր ցանկացած գոծողություն պետք է լինի բացառապես օրինական:
Այլապես, բեսպրեդելների և սամասուդների ալիքը սրբելու է այն հույսը, հանուն որի քաղաքացին այսօր փորձում է, դեռ ընդամենը փորձում է հավատալ վաղվա օրվան:
Ես ուզում եմ հուսալ, որ մեր բոլորի գործողությունները այսօր, վաղը և այսուհետ միշտ, կլինեն օրինական և ադեկվատ:
Այլապես, հետևանքները շատ ծանր ու անդառնալի են լինելու: Շատ եմ ուզում, որ բոլոր նրանք, ովքեր այսօր «գրոհ» օպերացիային են մասնակցելու, մտածեն դրա հետևանքների մասին: Այո, ես առաջիններից եմ եղել, որ ասել եմ և հիմա էլ կրկնում եմ, որ դատական համակարգը մեր երկրում լրջագույն փոփոխությունների պիտի ենթարկվի: Եւ մենք պատրաստ ենք իշխանության հետ միասին սկսել դատական համակարգում ռեֆորմների գործընթացը, բայց բացառապես օրինական ճանապարհներով: Այո, ես չեմ հավատում հին կաղապարներով գործող շատ դատավորների «ռեսթարտին»։
Սակայն իշխանության մի ինստիտուտի կողմից իշխանության մեկ այլ ճյուղի հանդպ «ժողովրդական զանգվածների գրոհը» ոչ մի կերպ չի տեղավորվում իրավական, ժողովրդավարական պետություն կառուցելու` ամեն վայրկյան մանտրայի պես հնչող հայտարարությունների համատեքստում: Հայաստանում ոչ մի գործողություն, ոչ մի էմոցիոնալ ընդվզում չպետք է կասկածի տակ դնի երկրի Սահմանադրության բարձր գերակայությունը»:

Любая авантюра разрушит Армению – Наира Зограбян
Депутат фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян, обратившись к призыву премьер-министра Никола Пашиняна заблокировать все здания судов в республике,  выступила с заявлением на своей странице Facebook.
«Каждый трезвый и думающий гражданин, каждый из нас, независимо от занимаемой должности и сверхдозы эмоций, понимает или хотя бы должен понимать, что любое наше действие должно быть исключительно законным.
В противном случае волна беспредела и самосудов смоет надежду, во имя которой гражданин сегодня все еще пытается поверить в завтрашний день.
Хочу надеяться, что действия всех нас – сегодня, завтра и отныне всегда – будут законными и адекватными.
Иначе последствия будут очень тяжелыми и необратимыми. Очень хочу, чтобы все те, которые сегодня осуществляют "операцию атака" подумали о ее последствиях», - написала Наира Зограбян.
Она также отметила, что судебная система в стране должна быть серьезно реформирована и партия «Процветающая Армения» готова вместе с властями начать процесс реформ в судебной системе, однако исключительно законным путем.
«Однако призыв одного института к «атаке со стороны народных масс» другой ветви власти никоим образом не умещается в контекст звучащих ежесекундно как мантра заявлений о построении правового, демократического государства. Никакие действия, никакой взрыв эмоций не должны ставить под сомнение верховенство Конституции в Армении», - написала Наира Зограбян.