Որևէ վտանգավոր բան չկա. Փաստաբան
Վաղուց հասունացել էր Հայաստանում դատական անիշխանությունը վերացնելու ժամանակը, այսօր Սահմանադրական դատարանի մոտ Aysor.am-ի հետ զրույցում հայտարարեց փաստաբան Արայիկ Պապիկյանը։ Վերջինը, հիշեցնենք, ՊՊԾ-ն գավելու գործով «Սասնա ծռեր» խմբավորման մի քանի անդամի պաշտպանությունն է իրականացնում։
Նա հավելեց, որ վարչապետի երեկվա հայտարարությունը՝ դատարանների մուտքերն արգելափակելու մասին, հարմար առիթ է այդ հարցը վերջնականապես լուծելու համար։
Անդրադառնալով Մարդու իրավունքների պաշտպանի հայտարարությանը՝ փաստաբանը հայտարարեց, որ որևէ վտանգավոր բան չկա։
«Բոլորին խնդրում եմ, ի սեր աստծո, կեղծ բարեպաշտությամբ չզբաղվել, անիշխանական դատական համակարգ ունենալը հղի է ավելի մեծ վտանգներով», - ասաց փաստաբանը։

No danger in the existing situation: lawyer
The time to eliminate the judicial anarchy has come long ago, lawyer Arayik Papikyan stated today speaking to Aysor.am before the Constitutional Court. He was the lawyer of few members of Sasna Tsrer.
He added that the PM’s yesterday’s statement about blockading the entrances to courts is a convenient occasion to finally settle the issue.
Referring to the statement of Human Rights Defender the lawyer said there is no dangerous thing in it.
“I will urge everyone, for God’s sake, not engage into false piety, the anarchic judicial system is full of bigger dangers,” the lawyer said.