«Ժողովուրդ». Բակո Սահակյանը տվել է անհրաժեշտ պատասխաններ, սակայն հանդարտ, իրեն բնորոշ ձևով
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է,որ երեկ ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը հանդիպել է ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորների հետ:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով` հանդիպումը բավական թեժ է անցել, հնչել են ամենահնարավոր հարցերը, ընդ որում՝ շատ բաց տեքստով, առանց թաքցնելու կամ փորձելու մեղմացնել հարցերը, իսկ Բակո Սահակյանն էլ տվել է անհրաժեշտ պատասխաններ, սակայն հանդարտ, իրեն բնորոշ ձևով։
Ընդ որում, պատգամավորները նաև իրար մեջ նշում էին, թե սկզբում լարված են եղել, սակայն վերջնամասում արդեն հանգստացել են։ Հանդիպման ընթացքում հնչել են հնարավոր բոլոր հարցերը՝ սկսած մարտի 1-ին Հայաստան զորք ուղարկելուց, Ռոբերտ Քոչարյանին ազատ արձակելու միջնորդությունից, Հայաստան-Արցախ հարաբերություններից, անգամ Վիտալի Բալասանյանից:
«Շատ բաց խոսակցություն էր ընթանում, հետաքրքիր։ Մեր հարցերը շատ ուղիղ էին, նախագահի պատասխանները ևս ուղիղ էին», - «Ժողովուրդ» օրաթերթին հայտնել է պատգամավորներից Արման Բոշյանը:

«Жоховурд»: Бако Саакян ответил на все вопросы, но спокойно, в свойственной ему манере
Газета «Жоховурд» пишет, что вчера президент Арцаха Бако Саакян встретился депутатами парламентской фракции «Мой шаг».
По сведениям издания, эта встреча прошла бурно, было озвучено множество вопросов, при этом довольно открытым текстом, не скрывая или смягчая вопросы. Бако Саакян дал необходимые ответы, но спокойно, в свойственной ему манере.
При этом депутаты отмечали также между собой, что вначале обстановка была напряженной, однако уже к концу напряжение спало. Во время встречи были озвучены все возможные вопросы, начиная с доставки войска в Армению 1 марта, ходатайства об освобождении Роберта Кочаряна, отношений Армения – Арцах, даже о Виталии Баласаняне.
«Разговор был очень открытым, интересным. Наши вопросы были очень прямыми, ответы президента – также прямыми», - сообщил газете депутат Арман Бошян.