Թատերականի ուսանողները «պատանդ» են վերցրել ներսում գտնվողներին. նրանք պահանջում են նախարարին
Այսօր Երևանի Կինոյի և թատրոնի պետական ինստիտուտում ռեկտորի ընտրություններ էին: Միակ թեկնածուն ռեկտորի ժամանակավոր պաշտոնակատար Լիլիթ Արզումանյանն էր, ով էլ ընտրվեց:
Թատերականի ուսանողները, սակայն, չեն ընդունում այս որոշումը: Նրանք այլընտրանք են պահանջում, ընդգծելով, որ պետք է ռեկտորի ևս մեկ թեկնածու լինի ու արդյունքում հաղթի արժանին:
Ներկայումս ուսանողնեը ներսից փակել են թատրոնի դուռն ու որևէ մեկին թույլ չեն տալիս ոչ դուրս գալ շենքից, ոչ էլ՝ ներս մտնել:
Բոլորը միաձայն վանկարկում են «նախարար»՝ պահանջելով Կրթության և գիտության նախարար Արայիկ Հարությունյանին:

Students of Yerevan State Institute of Theatre and Cinematography close doors, demand minister Araryik Harutyunyan to show up
22/05/2019 16:58
Elections of rector took place today at Yerevan State Institute of Theatre and Cinematography.
The only candidate was acting rector Lilit Arzumanyan, who was elected for the post.
The students of the Institute though do not agree with the decision demanding another candidate for having dignified election, for having alternative.
The students closed the doors of the Institute from inside and do not allow anyone to enter or leave the territory.
They demand minister of education and science Arayik Harutynyan. They stress that the minister must listen to their demands.