Կոմանդոսը նշում է ծննդյան 80-ամյակը
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 22-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Արցախի հերոս, գեներալ-մայոր Արկադի Տեր-Թադեւոսյանին՝ ծննդյան 80-ամյա հոբելյանի կապակցությամբ:
«Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ հիշարժան հոբելյանի՝ ծննդյան 80-ամյակի կապակցությամբ։
Արցախում, մայր Հայաստանում եւ սփյուռքում չկա մեկը, ով ծանոթ չլինի ձեր անցած փառավոր ուղուն, ձեր բարձր մարդկային որակներին ու սկզբունքայնությանը:
Անգնահատելի է Ձեր ավանդն Արցախյան ազատամարտում եւ մեր փառավոր հաղթանակների կերտման գործում: Այսօր էլ Դուք շարունակում եք ծառայել հայրենիքին, ակտիվ դերակատարություն ունենալ մատաղ սերնդի ռազմահայրենասիրական դաստիարակության գործում:
Հարգելի՛ պարոն գեներալ, թանկագի՛ն Կոմանդոս, մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ Ձեզ նշանակալի տարեդարձի կապակցությամբ եւ մաղթում քաջառողջություն, երջանկություն, մեծագույն հաջողություններ ու ամենայն բարիք Ձեզ, Ձեր ընտանիքին ու հարազատներին»:

Герой Арцаха Аркадий Тер-Тадевосян (Командос) отмечает 80-летие
Президент Республики Арцах Бако Саакян направил поздравительное послание Герою Арцаха, генерал-майору Аркадию Тер-Тадевосяну по случаю его 80-летнего юбилея.
«Уважаемый Аркадий Ованнесович!
От имени народа, властей Арцаха и от себя лично сердечно поздравляю Вас с замечательным юбилеем – 80-летием!
В Арцахе, Армении и Диаспоре нет человека, кто не был бы знаком с пройденным Вами славным путем, Вашими высокими человеческими качествами и принципиальностью.
Неоценим Ваш вклад в арцахскую войну и наши славные победы. Вы и сегодня продолжаете служить родине, принимаете активное участие в деле военно-патриотического воспитания подрастающего поколения.
Уважаемый господин генерал, дорогой Командос! Вновь поздравляю Вас со знаменательным юбилеем и желаю крепкого здоровья, больших успехов и всех благ Вам, Вашей семье, родным и близким!».