Շուշին գրավելու մասին գրառումն այն է, ինչ Ադրբեջանն իրականում կա. Բաբայան
Սա այն է, ինչ Ադրբեջան իրականում կա, սա վկայությունն է այդ երկրի իրական դեմքի, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Արցախի նախագահի մամուլի քարտուղար Դավիթ Բաբայանն՝ անդրադառնալով ադրբեջանական հատուկ նշանակության ստորաբաժանումների զինվորների՝ համացանցում տարածված լուսանկարին, որում վերջիններս շարքերով կազմել են «Մեր հաջորդ կանգառը Շուշին է, սպասեք մեզ» գրությունը։
«Մենք երբևիցե չպետք է մոռանանք՝ ով է մեր հակառակորդը, մենք երբևիցե չպետք է իրականությունից կտրվենք։ Ադրբեջանցիներն իրոք ուզում են գրավել Շուշին, Ստեփանակերտը, Երևանը, բոլորին կոտորել և ոչնչացնել։ Նրանք դա չեն էլ թաքցնում։ Հանցագործները, սովորաբար, թաքցնում են իրենց նպատակները, իսկ ահա ադրբեջանցիները չեն թաքցնում։
Նույնիսկ հայ աշխարհահռչակ ֆուտբոլիստ Հենրիխ Մխիթարյանին թույլ չեն տալիս Բաքու մեկնել, կարող են ամենաանկախատեսելի հետևանքները լինել», - ասաց Դավիթ Բաբայանը։
ԱՀ նախագահի մամուլի քարտուղարը հիշեցրեց՝ տարեսկզբից Ադրբեջանը մի քանի խոշոր զորավարժություններ է անցկացրել, որոնք բոլորն էլ անխտիր ուղղված են հայկական երկու պետությունների դեմ։
«Մենք պետք է սթափվենք, իրար աջակից լինենք։ Տեսնում ենք՝ մարդիկ կան, որ կարծես կեղտոտ բաժանումներ են անում՝ հայաստանցի, ղարաբաղցի առանձնացնում։ Հակառակորդը մեր պատմությունը երբեմն ավելի լավ գիտի և հիշում է, որ մեր պարտությունները եղել են անհամախմբվածության պատճառով», - ասաց մեր զրուցակիցը։

Post about occupying Shushi is what Azerbaijan really is: Davit Babayan
This is what Azerbaijani really is, it shows its real face, head of press department of staff of the Artsakh president Davit Babayan told Aysor.am, referring to the photo posted on web by the Azerbaijani soldiers who stood in a form to make the “Our next stop is Shushi, wait for us” phrase.
“We must never forget who our rival is, we must not ever be cut from reality. The Azerbaijanis really want to occupy Shushi, Stpenakert, Yerevan and annihilate all. They do not even hide it. Usually the criminals hide their intentions, but the Azerbaijanis do not do it,” Babayan said, adding that even world famous footballer Henrikh Mkhitaryan is not allowed to depart for Baku due to the possibility of unpredictable consequences.
Babayan also said that from the beginning of the year Azerbaijan has conducted few big military drills addressed against two Armenian states.
“We need to be sober, we must support each other. We see there are people who seem to make dirty divisions – people of Armenia, people of Karabakh. The enemy sometimes knows our history better and remembers that our defeats were result of separation,” Babayan said.