Նախագահ Արմեն Սարգսյանը Ղազախստանի նախագահի հրավերով կմասնակցի Եվրասիական մեդիա ֆորումին
Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի հրավերով Հայաստանի նախագահը կմասնակցի Ալմաթիում բացվող Եվրասիական մեդիա ֆորումին, որը կրում է «Դեգլոբալիզացիա. նորհամաշխարհային լանդշաֆտ» խորագիրը: Արմեն Սարգսյանը եղել է Եվրասիական մեդիա ֆորումի համահիմնադիրներից մեկը:
Նախագահ Տոկաևն իր հրավերում համոզմունք է հայտնել, որ ֆորումին այնպիսի հայտնի ու հեղինակավոր քաղաքական ու պետական գործչի մասնակցությունը, ինչպիսին Արմեն Սարգսյանն է, անկասկած, մեծ հետաքրքրություն կներկայացնի մասնակիցների և հյուրերի համար:
Եվրասիական մեդիա ֆորումն արդեն ավելի քան 15 տարի կազմակերպվում է Ղազախստանում: Այն երկխոսությունների հեղինակավոր հարթակ է դարձել եվրասիական տարածաշրջանում: Ամեն տարի ֆորումը մեկ հարկի տակ է հավաքում աշխարհի շուրջ 60 երկրների ավելի քան 600 պատվիրակների, այդ թվում և քաղաքական գործիչների, տնտեսագետների, Նոբելյան մրցանակակիրների, գործարարների ու փորձագետների:

Президент Армен Саркисян примет участие в Евразийском медиа-форуме
По приглашению президента Казахстана Касым-Жомарта Токаева президент Армении Армен Саркисян примет участие в Евразийском медиа-форуме «Деглобализация: Новый мировой ландшафт», который открывается в Алматы. Армен Саркисян был одним из соучредителей Евразийского медиа-форума.
Президент Токаев в своем приглашении выразил уверенность, что участие в форуме такого известного и авторитетного политического и государственного деятеля, как Армен Саркисян, несомненно, будет представлять большой интерес для участников и гостей.
Евразийский медиа-форум уже более 15 лет организуется в Казахстане. Он стал авторитетной платформой для диалога в евразийском регионе. Ежегодно форум собирает под своей крышей более 600 делегатов из 60 стран мира, в том числе политических деятелей, экономистов, Нобелевских лауреатов, бизнесменов и экспертов.