«Ժողովուրդ». «Իմ քայլը»պատրաստվում է մերժել նաև Արթուր Վաղարշյանի թեկնածությունը
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ինչպես հայտնի է, ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը ՍԴ դատավորի պաշտոնում ԱԺ է ներկայացրել իրավագետ Արթուր Վաղարշյանի թեկնածությունը, սակայն խորհրդարանական մեծամասնությունը պատրաստվում է մերժել նաև նրան` ՍԴ դատավորի թափուր պաշտոնում ցանկանալով տեսնել «Մարտի 1»-ի գործով զոհերի իրավահաջորդների ներկայացուցիչ, փաստաբան Վահե Գրիգորյանին:
Երեկ իշխող «Իմ քայլը» խմբակցությունը Վաղարշյանի թեկնածության հանդեպ իր բացասական վերաբերմունքն անուղղակի ի ցույց է դրել նաև նրա հետ հանդիպման ժամանակ: 88 հոգանոց խմբակցությունից ընդամենը 13 հոգի է մասնակցել այդ հանդիպմանը, ընդ որում՝ ներկա չեն եղել ո՛չ խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցը, ո՛չ էլ քարտուղար Հակոբ Սիմիդյանը:
«Իմ քայլը» խմբակցությունից հանդիպմանը ներկա պատգամավորներից Մարիա Կարապետյանը գործընկերների բացակայությունը պայմանավորեց զուգահեռ այլ նիստեր լինելու և լարված աշխատանքի հանգամանքով։ Ամեն դեպքում, նկատենք՝ թեև խմբակցությունը պաշտոնապես որոշում չի կայացրել, բայց ակնհայտ է՝ դեմ է քվեարկելու նաև այս թեկնածուին»:

«Жоховурд»: Парламентское большинство собирается отклонить также кандидатуру Артура Вагаршяна
Газета «Жоховурд» пишет, что как известно президент Армении Армен Саркисян выдвинул на пост судьи Конституционного суда кандидатуру правоведа Артура Вагаршяна, однако парламентское большинство собирается отклонить также его кандидатуру, поскольку хочет видеть на этой должности представителя потерпевшей стороны по делу 1 марта, адвоката Ваге Григоряна.
Вчера представители правящего блока «Мой шаг» косвенно выразили свое негативное отношение к кандидатуре Вагаршяна также во время встречи с ним. Из 88 членов фракции на встрече присутствовали лишь 13 человек, причем на встрече не было ни лидера фракции Лилит Макунц, ни секретаря Акопа Симидяна.
По сведениям издания, фракция «Мой шаг» хочет видеть на этой должности адвоката Ваге Григоряна, представителя потерпевшей стороны по делу 1 Марта.
«Присутствующая на этой встрече депутат от фракции «Мой шаг» Мария Карапетян объяснила отсутствие коллег участием в параллельных других заседаниях и напряженной работой. Отметим, что несмотря на то, что официального решения пока нет, фракция, по всей видимости, проголосует также против этого кандидата», - пишет газета.