Շրի Լանկայում պարզել են ահաբեկչական գործողություններ կատարած բոլոր մահապարտների ինքնությունը
Շրի Լանկայի ոստիկանությունը պարզել է ապրիլի 21-ին կղզում մի շարք ահաբեկչական գործողություններ կատարած բոլոր ինը մահապարտների ինքնությունը, հայտնել է «Սինհուա» գործակալությունը:
Ըստ երկրի առողջապահության նախարարության՝  իրականացված ութ պայթյունների հետևանքով զոհվել է 250-260 մարդ, այդ թվում՝ 42 օտարերկրացի:
Ինչպես հայտնել է ոստիկանության ներկայացուցիչ Ռուվան Գունասեկարուն, բոլոր մահապարտ ահաբեկիչների ինքնությունը պարզվել է ԴՆԹ թեստերի օգնությամբ: Թեստերը նաեւ հաստատել են, որ National Thowfeek Jamaath (NTJ) պարագլուխը եղել է նրանց թվում:
Առնվազն 89 կասկածյալներ են ձերբակալված ահաբեկչական գրոհներին հնարավոր մեղսակցության համար: Որոնողական գործողությունները շարունակվում են, բայց, ինչպես ավելի վաղ հայտնել է հանրապետության ոստիկանության պետի պաշտոնակատար Չանդանա Վիկրամարատնեն, այսօրվա դրությամբ «զատկական» պայթյունների բոլոր ենթադրյալ կազմակերպիչներն ու կատարողները ձերբակալված են կամ ոչնչացված:
Շրի Լանկայի իշխանությունները պայթյունների համար պատասխանատու են համարում  National Thowfeek Jamaath տեղական ծայրահեղական խմբավորմանը:

На Шри-Ланке идентифицировали всех смертников, совершивших серию терактов
Полиция Шри-Ланки идентифицировала всех девятерых смертников, совершивших серию терактов на острове 21 апреля, передает агентство Синьхуа.
По данным минздрава, в результате серии из восьми взрывов погибли 250-260 человек. Среди погибших 42 иностранца.
Как сообщил представитель полиции Руван Гунасекару, личности всех террористов-смертников были установлены с помощью тестов ДНК. Тесты также подтвердили, что лидер радикальной группировки National Thowfeek Jamaath (NTJ) Мохамед Захран был в их числе.
По меньшей мере 89 подозреваемых были задержаны за возможную причастность к атакам. Гунасекару отметил, что поисковые операции по стране продолжаются, но большинство причастных к взрывам уже задержаны.
Власти Шри-Ланки считают ответственной за взрывы местную экстремистскую группировку National Thawheed Jammath (NTJ).