Ժամը 13:00-ի դրությամբ ճանապարհային ոստիկանության պահպանվող հատուկ տարածքներ է տեղափոխվել 89 տրանսպորտային միջոց
24/05/2019 13:24
Մայիսի 24-ին, ժամը 13:00-ի դրությամբ, ճանապարհային ոստիկանության կարգախմբերը հանրապետության ճանապարհային ոստիկանության պահպանվող հատուկ տարածքներ են տեղափոխել 89 տրանսպորտային միջոց, որոնցից 43-ը մայրաքաղաքում, իսկ 46-ը մարզերում: 70 մեքենա վարել են անչափահասներ, իսկ մնացածը՝ տարբեր իրավախախտումների՝ մեքենայի պատուհանից կախվելու, համապատասխան փաստաթղթեր չունենալու և այլ խախտումների համար:
Հիշեցնենք, որ «Վերջին զանգի» միջոցառումների հետ կապված՝ ճանապարհային ոստիկանությունն այսօր ուժեղացված ծառայություն է իրականացնում հանրապետության ողջ տարածքում:

На особо охраняемые площадки Дорожной полиции Армении доставлены 89 транспортных средств
Сегодня, 24 мая, по состоянию на 13:00, экипажи Дорожной полиции доставили на особо охраняемые площадки Дорожной полиции Армении 89 транспортных средств, из них 43 в Ереване и 46 в областях.
При этом в 70 случаях за рулем транспортного средства находились несовершеннолетние, остальные случаи касаются других правонарушений.
Напомним, сегодня в школах Армении состоялась ежегодная торжественная церемония «Последний звонок». В связи с праздничными мероприятиями Дорожная полиция Армении осуществляет усиленное дежурство на всей территории республики.