«Հրապարակ». Նարինե Թուխիկյանը հնարավոր է՝ դառնա փոխնախարար
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունում մշակույթի փոխնախարարի պաշտոնի համար քննարկվում է «Իմ քայլը» դաշինքի պատգամավոր Նարինե Թուխիկյանի թեկնածությունը: Մշակույթի ոլորտում պետք է լինի 2 փոխնախարար։ Պատգամավորը մեր տեղեկությունը չհերքեց․ «Թեթև քննարկում է եղել, բայց պատասխան և վերջնական որոշում դեռ չկա ո՛չ իմ կողմից, ո՛չ կառավարության»:
Բայց գործադիր տեղափոխվելուց առաջ Ն․ Թուխիկյանը «որոշ հարցեր» պետք է ճշտի, որից էլ կախված, կորոշի՝ տեղափոխվե՞լ, թե՞ ոչ․ «Աշխատանքի հետ կապված հարցեր են, անշուշտ»։ Մտածում եք, որ գործադիրում աշխատանքն ավելի՞ ծանրաբեռնված է։ «Ոչ։ Իհարկե, ավելի ծանր է, ավելի քիչ է վարձատրվում, հարցը դա չէ, այլ աշխատանքի, լիազորությունների մասին է, ես երբեք ծանրությունից չեմ վախեցել»։
Իսկ գուցե պետք է ճշտեք՝ լինելու եք «տեղապահ» փոխնախարա՞ր, թե՞ ոլորտի քաղաքականություն մշակող։ «Ես կպատասխանեմ այսպես, որ եթե իմ պատկերացումները և կառավարության կամ նախարարի պատկերացումները նույն ուղղության են, մեր տեսլականը մեծ հաշվով նույնն է, այդ դեպքում չի բացառվում։ Այդ հարցերը դեռ բաց են, դրա համար եմ ասում, որ վերջնական չէ»»:

«Грапарак»: Нарине Тухикян может стать заместителем министра культуры
Газета «Грапарак» пишет, что кандидатура депутата парламентской фракции «Мой шаг» Нарине Тухикян обсуждается на пост заместителя министра культуры. В сфере культуры должно быть два замминистра. Депутат не опровергла сведения газеты: «Хотя и было обсуждение, однако ответа и окончательного решения пока нет ни с моей стороны, ни со стороны правительства».
Перед переходом на работу в правительство Нарине Тухикян должна уточнить «некоторые вопросы», от которых и будет зависеть ее ответ. «Несомненно, есть вопросы с работой. Думаю, что там работа тяжелее, оплата ниже, но дело не в этом, а в работе, в полномочиях. Я никогда не боялась тяжелой работы», - сказала Тухикян.
Депутат также отметила, что если ее представления и представления правительства или министерства будут схожи, то не исключается, что она согласиться. «Но пока вопросы остаются открытыми, посему не могу сказать окончательно», - заявила она.