«Ժամանակ». Պատգամավորների սիրտը հանրահավաք է ուզում
«Ժամանակ» թերթը գրում է, որ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորները պնդում են, որ առաջիկայում հնարավոր է, որ իրենք էլ հանրահավաք կազմակերպեն: Դրա միակ նպատակը լինելու է ցույց տալ, որ գործող իշխանությունը շարունակում է վայելել հասարակության աջակցությունը և ունի հանրային հենարան:
Նման հանրահավաքի անցկացման խիստ անհրաժեշտություն առաջացավ, ինչպես գրում է թերթը, դատարանները շրջափակելու վարչապետ Փաշինյանի կոչից հետո, երբ դատարանների մոտ հավաքվել էր 20-30 մարդ, ինչը առիթ տվեց մտածելու, որ վարչապետ Փաշինյանը այլևս կորցրել է հանրային աջակցությունը:

«Жаманак»: Сердце депутатов жаждет митинга
Газета «Жаманак» пишет, что депутаты фракции «Мой шаг» утверждают, что в ближайшее время, возможно, они также организуют митинг. Единственная цель в том, чтобы показать – действующая власть продолжает пользоваться поддержкой общества и опирается на общество.
Как отмечает издание, необходимость проведения такого митинга возникла после призыва премьер-министра Никола Пашиняна заблокировать суды, когда перед судами собрались 20-30 человек, что стало поводом подумать о том, что премьер Пашинян потерял кредит доверия общества.