Համաձա՞յն եք, որ մեր երկրում հանցավոր համագործակցությունը զավթած է եղել պետությունը. Հարց՝ փոխնախարարին
24/05/2019 12:54
Այսօր Ազգային ժողովում «Անցումային արդարադատության ինստիտուտի միջազգային իրավական հիմքերը» զեկույցի ներկայացման ժամանակ Արդարադատության փոխնախարար Աննա Վարդապետյանին «Սասնա ծռեր» կուսակցության անդամ Վարուժան Ավետիսյանը հարցրեց.
«Համաձա՞յն եք, որ մեր երկրում հանցավոր համագործակցությունը զավթած է եղել պետությունը և այն մինչև այսօր էլ մասամբ՝ այդ թվում դատաիրավական բաղադրիչի մասով, զավթված է»:
Վարդապետյանը, սակայն, բացասարական պատասխան տվեց. ««Հանցավոր համագործակցություն» ձևակերպումը ես չեմ օգտագործի, ոչ, հանցավոր համագործակցությամբ՝ ոչ»։

Согласны ли с тем, что в нашей стране преступное сообщество захватило государство – вопрос замминистра юстиции
24/05/2019 14:38
Сегодня в ходе презентации в парламенте Армении доклада «Международные правовые основы института переходного правосудия» член партии «Сасна црер» Варужан Аветисян задал вопрос заместителю министра юстиции Анне Вардапетян.
«Согласны ли Вы с тем, что в нашей стране преступное сообщество захватило государство и по сей день оно остается частично захваченным, в том числе по части судебно-правовой составляющей?»