Պաշտպանության նախարարության հայտարարությունը վարչապետի որդու՝ զորամասից տեղափոխման մասին
Հայաստանի Հանրապետւթյան պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ ԶՈՒ բոլոր պարտադիր ժամկետային զինծառայողները, այդ թվում նաև վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որդին՝ Աշոտ Փաշինյանը, զինվորական ծառայության ընթացքում պարբերաբար, իրենց ստորաբաժանումների կազմով, նախօրոք հաստատված ուսումնական պլանի համաձայն, տեղափոխվում են այլ, մասնավորապես՝ ուսումնական զորամասեր՝ ուսումնական գործընթացի կազմակերպման նպատակով:
Որպես կանոն՝ բոլոր տեղաշարժերը կատարվում են հաստիքային ստորաբաժանման կազմով, կարճաժամկետ են և սահմանափակվում են կոնկրետ միջոցառման ավարտով: Նշված կարգը վերաբերում է բոլոր զինծառայողներին։
Պաշտպանության նախարարությունը վերստին հորդորում է զերծ մնալ ապատեղեկատվության տարածումից, առավել ևս՝ չճշտված, կամ ակնհայտ կեղծիք պարունակող լուրերն օգտագործել ներքաղաքական նպատակներով։ Միևնույն ժամանակ՝ ևս մեկ անգամ կոչ ենք անում զինված ուժերին վերաբերող ցանկացած տեղեկատվություն ճշտել ՊՆ համապատասխան ծառայությունից։

Заявление Минобороны о переводе сына премьер-министра Никола Пашиняна
Министерство обороны Армении заявляет, что все военнослужащие срочной службы ВС, включая сына премьер-министра Армении Никола Пашиняна – Ашота Пашиняна, во время военной службы периодически, в составе своих подразделений, в соответствии с заранее утвержденным учебным планом, переводятся в другие, в частности учебные воинские части – с целью организации учебного процесса.
Как правило, все перемещения осуществляются в составе кадрового подразделения, они краткосрочны и ограничиваются завершением конкретного мероприятия. Указанный порядок касается всех военнослужащих.
Минобороны вновь призывает воздерживаться от распространения дезинформации, тем более использования непроверенных либо содержащих очевидную ложь материалов во внутриполитических целях. В то же время призываем уточнять любую касающуюся ВС информацию в соответствующей службе оборонного ведомства.