Խորհուրդ կտամ պարոն Իոաննիսյանին հանգիստ նստի տեղը. ԱԱԾ տնօրենը հերքում է քրեական հեղինակությունների հետ կապերը
24/05/2019 12:25
Այսօր Ազգային ժողովում լրագրողների հետ ճեպազրույցում Ազգային անվտանգության ծառայության տնօրեն Արթուր Վանեցյանը արձագանքել է «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» ՀԿ-ի ներկայացուցիչ Դանիել Իոաննիսյանի հայտարարություններին, որով Վանեցյանը մեղադրվում էր մի քանի քրեական հեղինակությունների` Վստրեչի Ապերի, Թոխմախի Բաբոյի, Վովայի Արշակի հետ մտերիմ հարաբերություններ ունենալու համար:
ԱԱԾ տնօրենն առաջինը խոսեց Թոխմախի Բաբոյի մասին. «Իր հետ ես ծանոթ եմ դեռեւս 1996-ից, երբ ես ծառայում էի ՀՀ ԶՈՒ-ում, իսկ ինքը՝ ռազմական ոսիկանությւոնում: Ճանաչել եմ, ինքը եղել է սպա, ես եղել եմ զինվոր, ոչ թե մտերմություն եմ արել, այլ ուղղակի եղել է սպա, ճանաչել եմ: Այն մեղադրանքները, որ հնչեցվում են, իրականության հետ կապ չունի: Արշակ Հակոբյանի (Վովայի Արշակ, նախկին ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանի թիկնազորի պետը - հեղ.) հետ ընկերական հարաբերություններ երբևիցե չեմ ունեցել, չունեմ: Ճանաչել եմ շատ-շատ մարդկանց, բայց մտերմիկ հարաբերություններ չունեմ:
Վստրեչի ապերը՝ Արամ Վարդանյանը, ես էլի իրա հետ շփվել եմ մեկ-երկու անգամ՝ գործնական: Այսինքն, ինքը կատարել է իրավախախտում, ես իրան բերման եմ ենթարկել ԱԱԾ քննչական վարչություն, բերման եմ ենթարկել՝ հարցաքննության նպատակով, այլ շփումներ ես այդ մարդկանց հետ չունեմ: Իսկ որ սենսացիա են ուզում անել, խորհուրդ կտամ պարոն Իոաննիսյանին հանգիստ նստի տեղը»:

Советую господину Иоаннисяну спокойно сидеть на своем месте – Артур Ванецян опровергает связь с криминальными авторитетами
24/05/2019 14:15
Директор Службы национальной безопасности (СНБ) Армении Артур Ванецян сегодня на  брифинге обратился к заявлениям председателя общественной организации  «Объединение информированных граждан» Даниела Иоаннисяна, в которых Ванецян обвиняется в близких связях с несколькими криминальными авторитетами – «Встречи Апер» (Арам Варданян), «Тохмахи Бабо» (Бабкен Егоян), «Вовин Аршак» (Аршак Акопян).
Директор СНБ сначала обратился к знакомству с Бабкеном Егояном («Тохмахи Бабо»):
«Я с ним знаком еще с 1996 года, когда я служил в ВС Армении, а он – в военной полиции. Знаком с ним, он был офицером, а я был солдатом, не дружил с ним, а просто был солдатом, знал его. Те обвинения, которые озвучиваются в мой адрес, никакой связи с действительностью не имеют. С Аршаком Акопяном («Вовин Аршак», бывший начальник охраны начальника полиции Владимира Гаспаряна – ред. Aysor.am) у меня дружеских отношений никогда не было, и нет. Знаком со многими людьми, но близких отношений нет.
С Арамом Варданяном («Встречи Апер») я также общался один-два раза – по делу.
То есть, он совершил правонарушение, я подверг его приводу в следственное управление СНБ. Подверг приводу для допроса, другого общения с этими людьми у меня не было. А то, что из этого хотят сделать сенсацию, я посоветовал бы господину Иоаннисяну спокойно сидеть на своем месте», - сказал Артур Ванецян.