ՀՀ վարչապետը հարգում է յուրաքանչյուր քաղաքացու բոլոր իրավունքները. Վլադիմիր Կարապետյան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հարգում է յուրաքանչյուր քաղաքացու բոլոր իրավունքները, Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում այսպես արձագանքեց վարչապետի մամուլի խոսնակ Վլադիմիր Կարապետյանը՝ անդրադառնալով փաստին, որ աշխարհահռչակ դիրիժոր Կոնստանտին Օրբելյանը դատական հայց է ներկայացրել ընդդեմ Նիկոլ Փաշինյանի։
Հիշեցնենք, որ դիրիժորը պահանջում է անվավեր ճանաչել «Մշակույթի նախարարի պարտականությունները ժամանակավորապես Նազենի Ղարիբյանի վրա դնելու մասին» 2019թ. հունվարի 14-ի վարչապետի որոշումը։
Հանրահայտ երաժիշտը դատական հայց է ներկայացրել նաև ՀՀ Մշակույթի նախարարի պարտականությունները կատարող Նազենի Ղարիբյանի դեմ և պահանջում է անվավեր ճանաչել 2019թ. մարտի 3-ի՝ Կոնստանտին Օրբելյանի լիազորությունները դադարեցնելու մասին վերջինիս հրամանը։

Премьер-министр Армении уважает права любого гражданина – Владимир Карапетян
Премьер-министр Армении Никол Пашинян уважает права любого гражданина, заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am пресс-секретарь премьера Владимир Карапетян, касаясь того факта, что всемирно известный дирижер Константин Орбелян подал судебный иск против Никола Пашиняна.
Напомним, дирижер требует признать недействительным решение премьер-министра от 14 января 2019 года «О временном возложении обязанностей министра культуры на Назени Гарибян».
Известный музыкант подал также судебный иск против исполняющей обязанности министра культуры Армении Назени Гарибян и требует признать недействительным приказ о прекращении полномочий Константина Орбеляна 3 марта 2019 года.