«Ժամանակ». Արտակ Զեյնալյանը հունիսին հրաժեշտ կտա պաշտոնին
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Հունիսին սպասվելիք կառավարության կազմի արմատական փոփոխությունները վերաբերելու են նաև արդարադատության նախարարությանը, նախարար Արտակ Զեյնալյանը ևս հրաժեշտ կտա իր պաշտոնին:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին զայրացրել է այն հանգամանքը, որ Զեյնալյանին այդպես էլ չհաջողվեց իր վերահսկողության տակ վերցնել դատարանները:
Ճիշտ է, դատական համակարգը ենթակա չէ արդարադատության նախարարությանը, բայց նախորդ բոլոր իշխանությունների օրոք դատավորները հլու-հնազանդ կատարել են գործադիրից իջեցված հրահանգները՝ չնայած դա չի եղել ԱՆ գործունեության արգասիքը»:

«Жаманак»: Артак Зейналян в июне распрощается с должностью
Газета «Жаманак» пишет, что ожидающиеся в июне коренные изменения в составе правительства Армении коснутся также министерства юстиции, с должностью распрощается и министр Артак Зейналян.
«Премьер Никол Пашинян возмущен тем обстоятельством, что Зейналяну так и не удалось взять под контроль суды.
Правда, судебная система не подчиняется министерству юстиции, однако при всех предыдущих властях судьи покорно исполняли указы исполнительной власти, хотя это не было результатом деятельности министерства юстиции», - пишет издание.