Մեքսիկայում  Մի-17 ուղղաթիռ է կործանվել
Մի-17 ուղղաթիռը Մեքսիկայում կործանվել է, հայտնում է լատինամերիկյան երկրի ռազմածովային նավատորմի նախարարությունը։
«Տեղեկացնում ենք, որ Վալյե Վերդեի (Սան Լուիս Պոտոսի նահանգ) մոտ տեղի է ունեցել ցավալի պատահար՝ կործանվել է մեր գերատեսչության Մի-17 ուղղաթիռը»,- ասվում է ՌԾՈւ նախարարության հաղորդագրությունում:
Excelsior պորտալի տվյալով՝ ուղղաթիռը մասնակցում էր անտառային հրդեհների մարմանը հարևան Կերետարո նահանգում։ Ուղղաթիռում յոթ մարդ կար, նրանց ճակատագրի մասին պաշտոնական տվյալներ առայժմ չկան, ԶԼՄ-ները տեղեկացնում են, որ նրանք կարող են զոհված լինել։

В Мексике разбился вертолет Ми-17
Вертолет Ми-17 российского производства потерпел крушение в Мексике, сообщило в пятницу министерство военно-морского флота латиноамериканской страны.
"Сообщаем, что в вызывающем сожаление происшествии вблизи Валье-Верде (штат Сан-Луис-Потоси) разбился вертолет Ми-17 нашего ведомства", - говорится в сообщении министерства ВМФ.
По данным портал Excelsior, вертолет принимал участие в тушении лесных пожаров в соседнем штате Керетаро. На его борту находились семь человек, официальных данных об их судьбе пока нет, однако СМИ сообщают, что они могли погибнуть.