Արման Նավասարդյանն ընտրվեց Համազգային թատրոնի տնօրեն
Քիչ առաջ Համազգային թատրոնի տնօրենի պաշտոնում միաձայն ընտրվեց նույն թատրոնի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար, դերասան Արման Նավասարդյանը:
Տնօրենի մրցույթին ի սկզբանե երկու հոգի էին հայտ ներկայացրել՝ Արման Նավասարդյանն ու դերասան Ստեփան Ղամբարյանը: Սակայն երեկ Ստեփան Ղամբարյանի բնակարանը թալանել են, ինչի պատճառով դերասանը ինքնակամ հրաժարվել է իր թեկնածությունից:
«Քանի որ ոստիկանություն պետք է գնայի, բնակարանիս գործերով զբաղվեի՝ հրաժարվեցի: Շատ ուրախ եմ ընկերոջս համար, նրան արդեն շնորհավորել եմ: Դա մեր թատրոնն է, տարբերություն չկա՝ Արմանը կլիներ տնօրեն, թե՝ ես: Մենք մտերիմ ու լավ ընկերներ ենք ու նույն թատրոնի բարօրության համար ենք աշխատում», - Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Ստեփան Ղամբարյանը:
Հիշեցնենք, որ 2019 թվականի դեկտեմբերի 19-ին՝ Վիգեն Չալդրանյանի հրաժարականից հետո, ՀՀ Մշակույթի նախարարի այն ժամանակվա պաշտոնակատար Լիլիթ Մակունցի հրամանով Սոս Սարգսյանի անվան Համազգային թատրոնի տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար էր նշանակվել (6 ամիս ժամկետով) նույն թատրոնի դերասան Արման Նավասարդյանը:

Acting director of Pan-National Theatre Arman Navasardyan has been elected in the post today.
Two people claimed for the post actor Arman Navasardyan and actor Stepan Ghambaryan, who though withdrew his candidacy after his apartment was robbed yesterday.
“I was to be involved in the actions with police to deal with the robbery issue that is why I have stepped back. I am very happy for my friend and already congratulated him. It is our theatre and it does not matter whether Arman is director or I. We are close friends and we work for the prosperity of our theatre,” Ghambaryan told Aysor.am.
After resignation of Vigen Chaldranyan on December 19, 2019 that time minister of culture Lilit Makunts appointed Arman Navasardyan in the post of acting director.