«Ժամանակ». Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանին կփոխարինի Դավիթ Տոնոյանը
«Ժամանակ» թերթը գրում է. «Կառավարությունում սպասվող կադրային փոփոխությունները կարող են առնչվել փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանին:
Վարչապետ Փաշինյանին Գրիգորյանը պետք էր այնքան ժամանակ, քանի դեռ նա համարում էր, որ Գրիգորյանը տնտեսության մեծ գիտակ է: Մինչդեռ Գրիգորյանը այդպես էլ որևէ տնտեսական հրաշք չգործեց, բացի իր անձնական հարցերը լուծելուց: Նա այդպես էլ չդարձավ թիմի անդամ, քանի որ կառավարություն էր եկել «Արդշինբանկից», որը կապվում է Ռոբերտ Քոչարյանի հետ:
Ըստ մեր աղբյուրի՝ Գրիգորյանին կարող է փոխարինել ուժային կառույցներից մեկի ղեկավարը, ամենայն հավանականությամբ, պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը»:

«Жаманак»: Вице-премьера Мгера Григоряна заменит Давид Тоноян
Газета «Жаманак» пишет, что ожидающиеся в правительстве изменения могут коснуться вице-премьера Мгера Григоряна.
«Григорян был нужен премьер-министру Пашиняну до тех пор, пока он считал Григоряна большим знатоком экономики. В то время как Григорян, кроме решения собственных вопросов, так и не совершил экономического чуда. Он так и не стал членом команды, поскольку пришел в правительство из "Ардшинбанка", который связывают с Робертом Кочаряном.
Как передает наш источник, Григоряна может заменить руководить одной из силовых структур, по всей видимости, министр обороны Давид Тоноян», - пишет газета.