Ապրիլյան իրադարձությունները կուսումնասիրի Անդրանիկ Քոչարյանի ղեկավարած հանձնաժողովը
2016-ին ապրիլին ծավալված ռազմական գործողությունների հանգամանքներն ուսումնասիրելու համար ստեղծվել է Ազգային ժողովի Քննիչ հանձնաժողով, այսօր խորհրդարանում նիստի ժամանակ հայտարարեց ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը:
Նա տեղեկացրեց, որ հանձնաժողովը ստեղծվել է ԱԺ 47 պատգամավորի ստորագրության հիման վրա, իրավունքի ուժով:
ԱԺ կանոնակարգ սահմանադրական օրենքի համաձայն, Քննիչ հանձնաժողովի լիազորությունները կիրականացնի ԱԺ պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովը:
Նշենք, որ այս հանձնաժողովի նախագահն է Պաշտպանության նախարարի նախկին տեղակալ, մարտի 1-ի գործով փաստահավաք խմբի անդամ, ԱԺ «Իմ քայլի» պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանը:

Возглавляемая Андраником Кочаряном комиссия займется изучением апрельских событий
Для изучения обстоятельств Апрельской войны 2016 года в Национальном Собрании сформирована следственная комиссия, заявил сегодня на заседании спикер парламента Арарат Мирзоян.
Он сообщил, что комиссия создана на основании подписей 47 депутатов парламента, в силу закону.
Согласно закону «Регламент Национального Собрания», полномочия следственной комиссии будет осуществлять постоянная комиссия по вопросам обороны и безопасности.
Отметим, что председателем постоянной комиссии по вопросам обороны и безопасности является бывший заместитель министра обороны, член Группы по сбору фактов о событиях 1 марта 2008 года, депутат от фракции «Мой шаг» Андраник Кочарян.