Սամվել Բաբայանի համակիրների ուղղությամբ կրակոցներ արձակելու դեպքով ձերբակալվել է երկու անձ
Սամվել Բաբայանի համակիրների ուղղությամբ հրազենից կրակահերթ արձակելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում ձերբակալվել է երկու անձ: Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում այս մասին ասաց ՀՀ քննչական կոմիտեի դեպարտամենտի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պետ Նաիրա Հարությունյանը։
Վերջիններս ձերբակալվել են զենք կամ որպես զենք օգտագործվող առարկայի գործադրմամբ խուլիգանություն կատարելու, ինչպես նաև ապօրինի զենք կրելու կասկածանքով:
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Սամվել Բաբայանի գրասենյակը հանդես է եկել հայտարարությամբ՝ տեղեկացնելով, որ Բաբայանի համակիրները Սևան-Մարտունի ճանապարհին ենթարկվել են հարձակման, նրանց ուղղությամբ կրակոցներ են հնչել:

По факту инцидента со сторонниками Самвела Бабаяна задержаны двое
В рамках возбужденного уголовного дела по факту инцидента со сторонниками бывшего командующего Армией обороны Арцаха Самвела Бабаяна задержаны два человека. Об этом корреспонденту Aysor.am сообщила начальник отдела информации и общественных связей Следственного комитета Армении Наира Арутюнян.
Последние задержаны по подозрению в совершении хулиганства с применением оружия или предметов, используемых в качестве оружия, а также в незаконном ношении оружия.
Напомним, ранее офис бывшего командующего Армией обороны Арцаха Самвела Бабаяна опубликовал информацию об инциденте с его сторонниками в ночь на 29  мая на дороге Севан-Мартуни.