«Խաղաղություն և քաջառողջություն Ձեզ». Բակո Սահակյանը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 1-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին` ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
«Մեծարգո՛ Նիկոլ Վովայի,
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Մաղթում եմ Ձեզ հաջողություններ և ամենայն բարիք Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի բարձր պաշտոնում Ձեր պարտականությունների արդյունավետ կատարման և համազգային խնդիրների լուծման ճանապարհին:
Խաղաղություն, քաջառողջություն ու երջանկություն Ձեզ, Ձեր ընտանիքի բոլոր անդամներին և հարազատներին», - ասված է Բակո Սահակյանի ուղերձում։

On 1 June Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory letter to Prime-Minister of the Republic of Armenia Nikol Pashinyan in connection with his birthday.
“Respected Mr. Pashinyan,
On behalf of the people and authorities of the Artsakh Republic and myself personally I extend my cordial congratulations on Your birthday anniversary.
I wish You good luck and all the best on the path of carrying out effectively your responsibilities in the high post of the Prime Minister of the Republic of Armenia and the solution of national issues.