Լկտի սուտ է. Ալեն Սիմոնյանը, հնարավոր է, սուտ մատնության հիմքով դիմի ՀՔԾ (տեսանյութ)
Ազգային ժողովի փոխնախագահ Ալեն Սիմոնյանը իր դեմ «Իրազեկ քաղաքացիների միավորում» կազմակերպության ծրագրերի համակարգող Դանիել Իոաննիսյանի մեղադրանքը համարում է սուտ մատնություն և չի բացառում, որ այդ հիմքով դիմի իրավապահ մարմիններին:
«Ես այսօր հրապարակել եմ բանկից տեղեկանք, որ վերցրել եմ 16 հազար ԱՄՆ դոլար վարկ: Այդ հրապարակման նպատակն էր վերջ դնել այն խոսակցություններին, որ որևէ մեկը կարող է ինձ մի բան նվիրել: Եթե մարդիկ կան, որ նման պնդումներ են անում, ես կարող եմ բանկի տեղը ցույց տալ, թող գնան այդ վճարումները տեսնեն: Այդ տեղեկանքը հրապարակելու նպատակը եղել է նաև այդ մարդկանց բերանները փակելը», -այսօր Ազգային ժողովում լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց Սիմոնյանը:
Հիշեցնենք՝ օրեր առաջ Դանիել Իոաննիսյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ մեղադրել էր Ալեն Սիմոնյանին ապօրինի հարստացման համար՝ ընդգծելով, որ իր հայտարարագրում մեքենայի մասին տվյալները բացակայում են: Ալեն Սիմոնյանն էլ հրապարակել էր բանկից վերցրած մի տեղեկանք, որով տեղեկացնում էր, որ 16 հազար ԱՄՆ դոլար վարկ է վերցրել և նախորդ մեքենայի վաճառքից գոյացած գումարով գնել մեքենա:
Սիմոնյանի խոսքով, այս ամենի պատճառն այն է, որ ինքը քաղաքական ակտիվ գործունեություն է ծավալում, ինչը շատերին է նյարդայնացնում:
«Այնպիսի բաներ են հորինում, որը կրկնելը նույնիսկ ամոթ է: Լկտի ու սահման չունեցող հայտարարություններ են: Դրանք ես փուչիկի պես տրաքացրել եմ ու տրաքացնելու եմ: Սա թամբալ և ոչ կոմպետենտ մարդկանց աշխատանք է, և ես անհամբեր սպասում եմ հերքման, ներողության», -նշեց Սիմոնյանը:
ԱԺ փոխնախագահը չբացառեց, որ սուտ մատնության հիմքով կդիմի Հատուկ քննչական ծառայություն: Հարցին, թե արդյոք դա սուտ մատնություն է, Սիմոնյանը արձագանքեց՝ թող ՀՔԾ-ն պարզի դա սուտ մատնությո՞ւն է, թե՞ զրպարտություն:

Это наглая ложь – Ален Симонян может обратиться в Специальную следственную службу
Вице-спикер парламента Ален Симонян считает заведомо ложным доносом обвинение координатора общественной организации «Объединение информированных граждан» Даниела Иоаннисяна в свой адрес и не исключает, что может обратиться в правоохранительные органы.
«Я сегодня опубликовал банковскую справку о том, что взял кредит на 16 тысяч долларов США. Цель этой публикации – покончить с теми разговорами, что кто-то может мне что-то подарить. Если есть люди, которые утверждают подобное, я могу показать банк, пусть пойдут, посмотрят платежи. Публикация этой справки преследовала также цель заткнуть этих людей», - заявил сегодня в парламенте журналистам Ален Симонян.
Напомним, несколько дней назад Даниел Иоаннисян на своей странице в Facebook обвинил Алена Симоняна в незаконном обогащении, отметив, что в его декларации отсутствуют данные о машине. Ален Симонян опубликовал взятую из банка справку, в которой сообщается, что он взял кредит из банка в размере 16 тысяч долларов США и за счет суммы, образовавшейся от продажи прежней машины, приобрел новую.
По словам Симоняна, причина всего этого в его активной политической деятельности, что нервирует многих.
«Придумывают такое, что даже повторять стыдно. Это наглые и выходящие за пределы заявления. Я сделал так, что они лопнули как воздушный шар. Это работа ленивых и некомпетентных людей и я с нетерпением жду опровержения, извинений», - сказал он.
Вице-спикер парламента не исключил, что на основании ложного доноса может обратиться в Специальную следственную службу. На вопрос, является ли это ложным доносом, Ален Симонян ответил: «Пусть Специальная следственная служба выясняет, это ложный донос или клевета?»