Ապրիլյան պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող հանձնաժողովը սկսեց աշխատանքները
Ազգային ժողովում իրավունքի ուժով ստեղծված քննիչ հանձնաժողովը, որը պետք է ուսումնասիրի 2016 թվականի Ապրիլյան պատերազմի հանգամանքները, սկսեց աշխատանքները:
Քննիչ հանձնաժողովի իրավասություններն ընձեռված են ԱԺ պաշտպանության, անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովին, որի նախագահն է «Իմ քայլը» խմբակցության անդամ Անդրանիկ Քոչարյանը:
Նշենք, որ ԱԺ կանոնակարգ սահմանադրական օրենքն է պահանջում, որ պաշտպանության ոլորտին առնչվող հարցերի ուսումնասիրության համար քննիչ հանձնաժողովի գործառույթներն իրականացնի ոլորտին առնչվող մշտական հանձնաժողովը:

Следственная комиссия по изучению обстоятельств Апрельской войны 2016 года начала свою деятельность
Созданная в парламенте Армении следственная комиссия по изучению обстоятельств Апрельской войны 2016 года сегодня начала свою деятельность.
Полномочия следственной комиссии предоставлены постоянной парламентской комиссии по вопросам обороны и безопасности, председателем которой является член фракции «Мой шаг» Андраник Кочарян.
Отметим, что закон «Регламент Национального Собрания» требует, чтобы функции следственной комиссии по изучению всех относящихся к сфере обороны вопросов осуществляла постоянная комиссия, которая занимается вопросами этой сферы.