Հայաստանի և Արցախի միասնականության վրա որևէ մեկը կասկած չպետք է ունենա. Զոհրաբ Մնացականյան
Հայաստանի և Արցախի միասնականության վրա որևէ մեկը կասկած չպետք է ունենա, այսօր ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը։
«Ոչ մեկ կասկած չունենա մեր միասնականության վրա։ Մեր ներսի քննարկումները կարող են շատ բաց և շատ սուր լինել, բայց եթե ինչ-որ մեկը ենթադրել է, որ այդ սրությունը քայքայում է մեր միասնանակությունը, խորհուրդ կտամ՝ չսխալվել։
Դա արտահայտվել է 1991 թվականից ի վեր, վերջին անգամ՝ 2016 թվականի ապրիլին, որ որևէ մեկը մեր միասնականությունը չպետք է կասկածի տակ դնի։ Մենք ունենք հարցեր, ունենք բանավեճեր և այսպիսին է մեր հասարակությունը», - ասաց Զոհրաբ Մնացականյանը։
Հիշեցնենք, նախօրեին «Արցախպրես» լրատվական գործակալությանը և «Ազատ Արցախ» թերթին տված հարցազրույցում Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը նշել էր՝ «մեր ամենակարևոր ձեռքբերումներից մեկը մեր միասնականությունն է, և անթույլատրելի եմ համարում այն խարխլելուն ուղղված ցանկացած քայլ՝ լինի դա Արցախում, Հայաստանում, թե Սփյուռքում: Անընդունելի եմ համարում դավադրական պահելաձևն առհասարակ»։

Никто не должен сомневаться в единстве Армении и Арцаха – Зограб Мнацаканян
Никто не должен сомневаться в единстве Армении и Арцаха, заявил сегодня на брифинге в парламенте министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян.
«Пусть никто не сомневается в нашем единстве. Наши внутренние обсуждения могут быть очень открытыми и острыми, но если кто-то предположил, что это может разрушить наше единство, то советую, не заблуждаться.
Это проявляется, начиная с 1991 года, в последний раз – в апреле 2016 года. Никто не может ставить под сомнение наше единство. У нас бывают вопросы, бывают дискуссии,  такого наше общество», - сказал Зограб Мнацаканян.
Напомним, накануне президент Республики Арцах Бако Саакян в интервью «Арцахпресс» и газете «Свободный Арцах» отметил: «Одно из важнейших наших достижений – наше единство, и считаю недопустимыми любые шаги, нацеленные на то, чтобы его расшатать – будь то в Арцахе, Армении, или Диаспоре. Считаю недопустимым заговорщическое поведение в целом».