ՀՀ վարչապետ. Մենք բավարար «Իսկանդերներ» ունենք, բայց հուսով ենք Ռուսաստանից ինչ-որ բան ստանալ ևս
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը РИА Новости-ին տված հարցազրույցում ասել է, որ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպման ժամանակ քննարկել է զենքի մատակարարման հարցը:
«Մենք համագործակցում ենք ռազմա-տեխնիկական ոլորտում, և, իհարկե, մենք ունենք որոշակի համաձայնագրեր: Եվ ես կարծում եմ, որ այս ոլորտում մեր հարաբերությունները զարգանում են համակարգված», - ասել է Փաշինյանը:
Պատասխանելով հարցին, թե արդյոք հանդիպման ընթացքում քննարկվել է Երևանին նոր «Իսկանդեր» համալիրների մատակարարման հարցը, Փաշինյանը նշել է, որ Հայաստանը դրանցից բավարար քանակությամբ ունի:
«Մենք բավարար «Իսկանդերներ» ունենք, բայց հուսով ենք Ռուսաստանից ինչ-որ բան ևս ստանալ: Ոչ այնքան փոքր բան», - ասել է ՀՀ վարչապետը:

Armenia has enough Iskander but again expects to get something from Russia: Armenia’s PM
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Russia’s President Vladimir Putin discussed at the meeting the arms supply issue, the PM told in an interview to RIA Novosti.
“We are cooperating in military-technical sphere, and of course we have certain agreements and I think that our relations in this sector are developing in a coordinated way,” Pashinyan said.
As to whether the issue of supply of new Iskander complex has been discussed, the Armenian PM said Armenia has enough of this complex.
“We have enough Iskander, but anyway, we hope to get something from Russia,” the head of the Armenian government said.