Կարևոր է, որ Ռուսաստանից գազի գինը չդանդաղեցնի Հայաստանի աճի տեմպերը. Փաշինյան
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը РИА Новости-ին տված հարցազրույցում ասել է, որ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպման ժամանակ քննարկել է գազի գնի հարցը:
«Սա մեր հարաբերությունների համար շատ կարևոր հարց է: Անհրաժեշտ է հասկանալ այս հարցի բոլոր նրբությունները, որովհետև ես ՌԴ նախագահի հետ հանդիպման ժամանակ ասել եմ, որ մենք ունենք շատ լավ տնտեսական դինամիկա», - ասել է Փաշինյանը:
«Շատ կարևոր է, որ մենք կարողանանք համաձայնեցնել գազի այնպիսի գին, որպեսզի այդ գինը չկոտրի այն տեմպերը, որոնք մենք ունենք տնտեսությունում: Հույս ունեմ, որ մենք ընդհանուր լեզու կգտնենք, քանի որ մենք Ռուսաստանի հետ սովորական հարաբերություններ չունենք, մենք ունենք ռազմավարական հարաբերություններ, և կարծում եմ, որ մենք պետք է լուծենք նաև գազի ռազմավարական հարցը», - ընդգծել է Փաշինյանը:

Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan stated in an interview with RIA Novosti that during the meeting with Russia’s President Vladimir Putin they discussed the gas price issue.
“It is very important issue for our relations. It is necessary to understand all the sensitivities of the issue as I have told at the meeting with Russia’s president that we have a very good economic dynamics,” Pashinyan said.
“It is very important for us to agree the gas price in a way it does not break our economic tempo. I hope we will find a common language as our relations with Russia are not common, we have strategic relations and I think we must solve this strategic issue as well,” Pashinyan said.