Աբովյանում գիշերը հրկիզել են քաղաքապետի թեկնածուի նախընտրական շտաբի պետի բնակարանն ու մեքենան. Կա վիրավոր
Հունիսի 8-ին՝ ժամը 04։03-ին, «911» ծառայությանն ահազանգ է ստացվել, որ Կոտայքի մարզի Աբովյան քաղաքի 2-րդ միկրոշրջանի թիվ 28 շենքի մոտակայքում այրվում է ավտոմեքենա, այս մասին հայտնում են ԱԻՆ լրատվական ծառայությունից։
Դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ:
Պարզվել է, որ թիվ 28 շենքի մոտակայքում այրվում է Nissan Tiida մակնիշի ավտոմեքենա:
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 04:16-ին, մարվել՝ 04:23-ին: Ամբողջությամբ այրվել են ավտոմեքենայի շարժիչի հատվածը և դիմացի անվադողերը՝ մասամբ:
Քաղաքացի Հ.Ս.-ն (ծնված 1993 թ.) ստացել է ձեռքերի այրվածքներ և հոսպիտալացվել Աբովյան քաղաքի ԲԿ: Բժիշկները տուժածի առողջական վիճակը գնահատել են բավարար:
Նշենք, որ shamshyan.com-ը գրում է , որ հրկիզել են Աբովյանի քաղաքապետի թեկնածուներից մեկի նախընտրական շտաբներից մեկի պետի բնակարանն ու ավտոմեքենան, կա վիրավոր

В Абовяне ночью подожгли дом и автомобиль руководителя одного из предвыборных штабов кандидата в мэры города
В Абовяне неизвестные подожгли дом и автомобиль руководителя одного из предвыборных штабов кандидата в мэры города, есть пострадавший, сообщает shamshyan.com.
Как сообщает пресс-служба МЧС Армении, 8 июня, в 04:03, в службу «911» МЧС Армении поступил сигнал о том, что близ дома 28 2-го микрорайона города Абовян Котайкской области горит автомобиль.
Согласно информации, на место происшествия выехал один боевой расчет пожарно-спасательного отряда Спасательной службы МЧС Армении.
Выяснилось, что близ дома 28 горит автомобиль марки Nissan Tiida.
Отмечается, что пожар был локализован в 04:16, потушен – в 04:23. Полностью сгорела часть двигателя автомобиля и частично передние шины.
Гражданин Г. С. (1993 г.р.) получил ожоги рук и был госпитализирован в медицинский центр Абовяна. Врачи оценили состояние пострадавшего как удовлетворительное.