Տոկաևը շնորհակալություն է հայտնել հայրենակիցներին  իր նկատմամբ ցուցաբերած վստահության համար
Ղազախստանի գործող նախագահ Քասիմ Ժոմարտ Տոկաևը նախագահի  ընտրությունների նախնական արդյունքների հրապարակումից հետո շնորհակալություն է հայտնել հայրենակիցներին  իր նկատմամբ ցուցաբերած վստահության համար,  ասվում է նրա շտաբի հաղորդագրության մեջ:
Ղազախստանում նախագահի արտահերթ ընտրությունները կայացել են հունիսի 9-ին: Պետական ամենաբարձր պաշտոնի համար պայքարել է 7 թեկնածու: Էքզիթ փոլերի արդյունքում 70 տոկոս ձայնով հաղթում է Տոկաևը:
«Ուրախ եմ, որ նախընտրական քարոզարշավը քաղաքակիրթ բնույթ կրեց, հանգիստ անցավ: Ըստ էության՝ դա նախընտրական ծրագրերի մրցապայքար էր, միմյանց հասցեին անհիմն քննադատություններ չհնչեցին»,- հայտարարել է Տոկաևը:
Նրա խոսքով՝ դա խոսում է երկրում քաղաքական մշակույթի բարձր մակարդակի մասին:
Շտաբի հաղորդման համաձայն՝ միջազգային դիտորդները ևս հաստատել են, որ նախագահական ընտրություններն անց են կացվել առանց խախտումների՝ հանգիստ մթնոլորտում:

Токаев поблагодарил граждан Казахстана за оказанное на выборах доверие
Действующий президент Казахстана Касым-Жомарт Токаев после обнародования предварительных результатов выборов поблагодарил соотечественников за доверие, говорится в сообщении штаба кандидата.
Внеочередные выборы главы государства прошли девятого июня. За главный государственный пост боролись семь кандидатов. По данным exit poll, лидирует Токаев, набирая почти 70% голосов.
Он поблагодарил свою команду за проделанную работу и прокомментировал прошедшее голосование.
"Я рад тому, что предвыборная кампания носила цивилизованный характер, была спокойной. По сути дела это была конкуренция предвыборных программ. Какой-либо огульной критики в адрес друг друга не прозвучало", – заявил Токаев.
По его словам, это говорит о возросшем уровне политической культуры в стране.
Согласно сообщению штаба, международные наблюдатели также отметили, что выборы прошли без нарушений, в открытой и спокойной обстановке.