Որևէ հրապարակում չեմ մեկնաբանում և երբեք չեմ մեկնաբանել. Գագիկ Ջհանգիրյանն՝ իր հնարավոր վերադարձի մասին
11/06/2019 11:59
Գագիկ Ջհանգիրյանը չի մեկնաբանում մամուլում շրջանառվող այն տեղեկությունները, որ կարող է վերադառնալ իր նախկին՝ ՀՀ գլխավոր դատախազի տեղակալի պաշտոնին։
«Որևէ հրապարակում չեմ մեկնաբանում և երբեք չեմ մեկնաբանել։ Լավ եղեք, մերսի», - Aysor.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց նախկին պաշտոնյան և արագ հեռախոսն անջատեց։
Հիշեցնենք, որ «Ժամանակ» թերթն իր այսօրվա հրապարակմամբ հիշեցրել էր՝ Ռոբերտ Քոչարյանը 2008 թվականի փետրվարի 23-ին հրամանագիր էր ստորագրել Գագիկ Ջհանգիրյանին գլխավոր դատախազի տեղակալի պաշտոնից ազատելու մասին: Պատճառը եղել էր այն, որ Ջհանգիրյանը նախորդ օրը մասնակցել էր նախագահի թեկնածու Լևոն Տեր-Պետրոսյանի կազմակերպած հանրահավաքին և ելույթ ունեցել:
Թերթը նաև հավելել էր, որ հնարավոր է՝ առաջիկայում Քոչարյանի այդ հրամանագիրը հայտարարվի անօրինական, ինչի արդյունքում Ջհանգիրյանը կարող է վերադառնալ իր նախկին աշխատանքին։

Ex deputy prosecutor general Gagik Jhangiryan refuses to comment on the publications about possibility of returning back to the post.
“I have never commented any publications and will never do. Thank  you,” the former official told Aysor.am and turned off the phone.
Today Zhamanak paper wrote that on February 23, 2008 Robert Kocharyan signed a decree dismissing Jhangiryan from the post of deputy prosecutor general. The reason was that on the eve Jhangiryan had participated in the rally organized by Armenia’s first president Levon Ter-Petrosyan and delivered a speech.
The paper said that in near future Kocharyan’s decree may be recognized invalid as a result Jhangiryan may return to the post.