Լևոն Մնացականյանը՝ Արցախի ոստիկանապետ. Բակո Սահակյանի նոր հրամանագրերը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 11-ին հաստատել է Կառավարության որոշում, համաձայն որի՝ Լեւոն Մնացականյանն ազատվել է Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրենի պաշտոնից՝ այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ:
Նույն օրը նախագահը հաստատել է Կառավարության մեկ այլ որոշում, համաձայն որի՝ Վլադիկ Խաչատրյանը նշանակվել է Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրենի պաշտոնում՝ ազատվելով  ծառայության տնօրենի տեղակալի պաշտոնից:
Երկրի ղեկավարն ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ Արցախի Հանրապետության ոստիկանության պետ Իգոր Գրիգորյանն ազատվել է պաշտոնից՝ այլ աշխատանքի անցնելու կապակցությամբ:
Նախագահ Բակո Սահակյանն ստորագրել է հրամանագիր Լեւոն Մնացականյանին Արցախի Հանրապետության ոստիկանության պետ նշանակելու մասին:
Բակո Սահակյանի նույն օրն ստորագրած մեկ այլ հրամանագրով Իգոր Գրիգորյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության Նախագահի խորհրդական-Արցախի Հանրապետության Նախագահի հատուկ հանձնարարությունների գծով ներկայացուցիչ:
Նախագահ Սահակյանը հունիսի 11-ին այցելել է Արցախի Հանրապետության ոստիկանություն եւ անձնակազմին ներկայացրել նորանշանակ ոստիկանապետ Լեւոն Մնացականյանին՝ նրան մաղթելով արդյունավետ աշխատանք:
Երկրի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել Իգոր Գրիգորյանին՝ նրա գործունեության համար:
Նույն օրը Նախագահն այցելել է Արցախի Հանրապետության արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայություն եւ անձնակազմին ներկայացրել ծառայության նորանշանակ տնօրեն Վլադիկ Խաչատրյանին՝ նրան մաղթելով արդյունավետ աշխատանք:

On 11 June Artsakh Republic President Bako Sahakyan approved the Government’s decision on releasing Levon Mnatsakanyan from the post of the director of the Artsakh Republic State Service on Emergency Situations in connection with assuming a new position.
On the same day the President approved another decision of the Government on appointing Vladik Khachatryan director of the State Service on Emergency Situations releasing him from the position of deputy director of the Service.
The Head of the State signed a decree according to which head of the Artsakh Republic Police Igor Grigoryan was released from the post in connection with assuming a new position.
President Bako Sahakyan signed a decree on appointing Levon Mnatsakanyan head of the Artsakh Republic Police.
According to another Presidential decree signed on the same day Igor Grigoryan was appointed adviser to the Artsakh Republic President- Artsakh Republic President's representative at large.
President Sahakyan thereafter attended the Artsakh Republic Police and presented newly appointed head of the Police Levon Mnatsakanyan to the staff wishing him an efficient work. The Head of the State expressed gratitude to Igor Grigoryan for his activity.
On the same day the President attended the Artsakh Republic State Service on Emergency Situations and presented newly appointed director Vladik Khachatryan to the staff wishing him an efficient work.