Գագիկ Ծառուկյանն այսօր հրավիրվել է հարցաքննության
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ, ԱԺ նույնանուն խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը այսօր երեկոյան հրավիրվել է Քննչական կոմիտե հարցաքննության, փոխանցում են Aysor.am-ի աղբյուրները։
Ծառուկյանը, ըստ մեր աղբյուրի, իրավապահ մարմին հրավիրվել է Աբովյանում ընտրություններից առաջ Քաղաքացիական պայմանագիր կուսակցության թեկնածուի ենթաշտաբերից մեկի պետի մեքենան հրկիզելու փաստի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննության շրջանակներում։
Քննչական կոմիտե հարցաքննությունը, ամենայն հավանականությամբ, պայմանավորված է օրերս խորհրդարանում լրագրողների հետ ճեպազրույցում նրա հայտարարություններով։ Նա, հիշեցնենք, մասնավորապես, հայտնել էր, որ կատարվածը «սարքած գործ է»։
Քննչական մարմինները Ծառուկյանի հարցաքննությամբ փորձում են պարզել՝ ինչի հիման վրա է նման հայտարարություն արել ԲՀԿ նախագահը։

PAP leader Gagik Tsarukyan summoned to Investigative Committee for interrogation
Leader of Prosperous Armenia party and head of the same parliamentary faction Gagik Tsarukyan has been summoned to the Investigative Committee today for interrogation, Aysor.am’s source reports.
According to the source, he has been invited in the sidelines of the criminal case filed over inflaming the car of one of the heads of headquarters of mayoral candidate in Abovian from Civil Contract party.
More probably, the PAP leader has been invited after his statements that it is a “made-up case.”
“If it is not revealed, it will mean that our law enforcers are not on their places. The case must be revealed and the guilty be removed from Abovian.
It is a false, made-up case. The prime minister must demand revelation of the case,” Tsarukyan stated earlier.