Ուգանդայում երկրորդ մարդն է մահացել Էբոլայից
Ուգանդայում երկրորդ մարդն է մահացել էբոլա տենդի վիրուսով վարակվելու հետևանքով։ Հիվանդության ենթադրվող դեպքերի ընդհանուր թիվը հասել է տասի, հայտնել է «Daily Monitor» տեղական թերթը՝ հղում անելով առողջապահության նախարարության մի աղբյուրի:
Ընդհանուր առմամբ Ուգանդայում գրանցվել է Էբոլա վիրուսով պայմանավորված հիվանդության երեք դեպք: Նրանց թվում կա մեկ երեխա՝ «Կոնգոյի Դեմոկրատական Հանրապետություն (ԿԴՀ) ուղևորության պատմությամբ», որտեղ դիտվում է  հիվանդության բռնկում:
Հետագայում նա մահացել է:
Ինչպես նշում է հրատարակությունը, նույն օրվա երեկոյան մահացել է երեխայի տատիկը, որի մոտ ավելի վաղ նույնպես հայտնաբերվել էր վտանգավոր վիրուսը:
Ինչպես հայտնել է երկրի առողջապահության նախարար Ջեյն Ռուտ Ասենգը, երկրում ևս յոթ մարդկանց մոտ Էբոլա վիրուս է  կասկածվում, նրանք բոլորը մեկուսացված են: Այսպիսով, հիվանդության ենթադրվող դեպքերի ընդհանուր թիվը հասել է 10-ի:

В Уганде второй человек умер от Эболы
Второй человек, заразившейся вирусом геморрагической лихорадки Эбола, скончался в Уганде, общее число предполагаемых случаев заболевания достигло десяти, сообщает местная газета Daily Monitor со ссылкой на источник в министерстве здравоохранения.
Всего в Уганде зафиксировано три случая болезни, вызываемой вирусом Эбола. Среди них - ребенок "с историей поездки в Демократическую Республику Конго (ДРК)", где наблюдается вспышка заболевания. Впоследствии он скончался.
Как отмечает издание, вечером того же дня скончалась бабушка ребенка, у которой ранее также обнаружили опасный вирус.
"Она будет похоронена завтра после того, как будет определено место", - заявил собеседник издания.
Как сообщила министр здравоохранения страны Джейн Рут Асенг (Jane Ruth Aceng), еще у семи человек в стране выявлены подозрения на Эболу, все они изолированы. Таким образом, общее число предполагаемых случаев заболевания достигло десяти.