Սպիտակ տան մամուլի քարտուղար Սառա Սանդերսը պաշտոնաթող կլինի հունիսի վերջին
Սպիտակ տան մամուլի քարտուղար Սառա Սանդերսը պաշտոնաթող կլինի հունիսի վերջին: Այս մասին հայտարարել է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը Twitter-ի իր էջում:
«Երեքուկես տարի հետո մեր հիանալի Սառա Սանդերսն այս ամսվա վերջին կթողնի Սպիտակ տունը և տուն կվերադառնա Արկանզասի աննման նահանգը», - ասել է նա:
«Նա առանձնահատուկ մարդ է՝ օժտված անհավանական տաղանդներով, և նա հոյակապ աշխատանք է կատարել: Ես հուսով եմ, որ նա կորոշի իր թեկնածությունն առաջադրել Արկանզասի նահանգապետի պաշտոնում, նա հիանալի գլուխ կհանի: Սառա, շնորհակալություն հիանալի կատարված ախատանքի համար», - հավելել է ԱՄՆ նախագահը:
Սանդերսը Սպիտակ տան մամուլի քարտուղարի պաշտոնում նշանակվել Էր 2017 թվականի հունիսին: Այդ պաշտոնում նա փոխարինել Էր Շոն Սփայսերին:

Пресс-секретарь Белого дома Сара Сандерс уйдет в отставку в конце июня
Президент США Дональд Трамп объявил о том, что пресс-секретарь Белого дома Сара Сандерс в конце июня покинет свой пост. Об этом Трамп написал в четверг на своей странице в сети Twitter.
«После трех с половиной лет наша замечательная Сара Сандерс в конце этого месяца покинет Белый дом и вернется домой в прекрасный штат Арканзас», - сказал он.
«Она особенный человек, обладающий невероятными талантами, и она проделала великолепную работу. Я надеюсь, что она решит выдвинуться на пост губернатора Арканзаса, она прекрасно справится! Сара, спасибо за прекрасно проделанную работу», - добавил президент США.
Сандерс была назначена на пост пресс-секретаря Белого дома в июле 2017 года. Она сменила на этой должности Шона Спайсера.