Շվեդիայի կառավարությունը որոշում է կայացրել  զարգացնել երկկողմ համագործակցությունը Հայաստանի հետ. ԱԺ նախագահ
14/06/2019 14:24
Շվեդիայի կառավարությունը որոշում է կայացրել զարգացնել երկկողմ համագործակցությունը Հայաստանի հետ. ԱԺ նախագահ
Շվեդիայի կառավարությունը որոշում է կայացրել թարմացնել իր արտաքին քաղաքական ռազմավարությունը և զարգացնել երկկողմ համագործակցությունը Հայաստանի հետ, այդ մասին Շվեդիա կատարած այցից հետո ֆեյսբուքյան էջում գրել է ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը։
«Նախորդ ամիսների ընթացքում մեր բազմաթիվ շփումները, ինչպես նաև օրերս մեր պաշտոնական այցի ընթացքում ունեցած շատ անկեղծ, ջերմ և արդյունավետ քննարկումները Շվեդիայի Արտաքին գործերի նախարար Մարգո Ուոլսթրոմի, Միջազգային զարգացման համագործակցության նախարար Փիթեր Էրիքսոնի, ԵՄ գործերի նախարար Հանս Դալգրենի, Ռիկստագի խոսնակ Անդրեաս Նորլենի, փոխխոսնակների և պատգամավորների հետ գալիս են հավաստելու, որ մեր բարեկամությունը լուրջ հեռանկարներ ունի։ Շնորհակալություն և ողջույններս մեր շվեդ գործընկերներին», - նշել է նա։

Правительство Швеции приняло решение развивать двустороннее сотрудничество с Арменией – Арарат Мирзоян
14/06/2019 16:02
Правительство Швеции приняло решение обновить внешнеполитическую стратегию и развивать двустороннее сотрудничество с Арменией, об этом после визита в Швецию сообщил на своей странице в Facebook спикер Национального Собрания Арарат Мирзоян.
«Наши многочисленные общения в течение предыдущих месяцев, а также состоявшиеся в ходе недавнего официального визита искренние, теплые и продуктивные обсуждения с  министром иностранных дел Швеции Марго Уолстром, министром международного сотрудничества по развитию Швеции Петером Эриксоном, министром по делам ЕС Хансом Далгреном и спикером Риксдага Андреасом Норленом подтвердили, что наша дружба имеет серьезные перспективы. Благодарю наших шведских коллег», - написал Арарат Мирзоян.