Բակո Սահակյանը հետմահու պարգևատրել է մահացած զինծառայողին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանն ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ Արցախի Հանրապետության պետական սահմանը պաշտպանելիս ցուցաբերած արիության համար ԱՀ պաշտպանության բանակի N զորամասի զինծառայող Արտյոմ Խաչատրյանը հետմահու պարգևատրվել է «Մարտական ծառայություն» մեդալով։
Հիշեցնենք՝ երեկ՝ ժամը 17:05-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության շրջանի մարտական դիրքի ուղղությամբ հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից հրազենային վնասվածք էր ստացել պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Արտյոմ Վազգենի Խաչատրյանը: Զինվորական հոսպիտալ տեղափոխվելու ճանապարհին Ա.Խաչատրյանը մահացել է:
Դեպքի առթիվ երրորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 13-րդ կետով հարուցվել է քրեական գործ:

Бако Саакян посмертно наградил военнослужащего Армии обороны медалью «За боевые заслуги»
Президент Республики Арцаха Бако Саакян подписал указ, согласно которому за мужество, проявленное при защите государственной границы Республики Арцах, военнослужащий N-ской воинской части Армии обороны Артем Хачатрян посмертно награжден медалью «За боевые заслуги», сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Напомним, 13-го июня около 17:05 по местному времени вследствие произведенного ВС Азербайджана в направлении боевой позиции оборонительного участка N-ской воинской части выстрела огнестрельное ранение получил солдат срочной службы, рядовой Артем Хачатрян. По дороге в военный госпиталь Артем Хачатрян скончался.
По данному факту в третьем гарнизонном следственном отделе Следственного комитета возбуждено уголовное дело по п. 13 ч. 2 ст. 104 («Убийство по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма») Уголовного кодекса Армении. Предварительное следствие продолжается.