Շփման գծում ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նռնականետ. ՊԲ-ն դիմել է համարժեք քայլերի
Հունիսի 9-ից 15-ն ընկած ժամանակահատվածում արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գոտում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 140 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1000 կրակոց, տեղեկացնում են ՊԲ լրատվական ծառայությունից։
Բացի հրաձգային զինատեսակներից, հունիսի 11-ին ՊԲ հարավային հատվածում տեղակայված մարտական դիրքերի ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետ (5 արկ):
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հակառակորդի նախահարձակ գործողությունները ճնշելու համար դիմել են համարժեք քայլերի՝ շարունակելով վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

ВС Азербайджана применили на линии соприкосновения гранатомет
В период с 9 по 15 июня на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня около 140 раз, сообщает пресс-служба министерства обороны Республики Арцах.
За указанный период времени ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного калибра произвели в направлении армянских позиций свыше 1000 выстрелов. Кроме стрелковых орудий, ВС Азербайджана 11 июня  применили в направлении дислоцированных в южном направлении боевых позиций Армии обороны также гранатометы АГС-17 (5 снарядов).
Передовые подразделения Армии обороны для подавления наступательных действий противника прибегли к соразмерным действиям и продолжают уверенно нести боевое дежурство.