ԱՄՆ-ը Եվրոպայում կփորձարկի նոր Abrams-ները
Պենտագոնը Եվրոպայում գտնվող իր ռազմակայաններում կտեղաբաշխի M1A2 Abrams հիմնական մարտական տանկերի և M2 Bradley հետևակի մարտական մեքենաների նոր վերափոխակներ՝ ցամաքային զորքին մատակարարումներն սկսելուց առաջ: Այս մասին ТАСС-ին հայտնել է մի դիվանագիտական-զինվորական աղբյուր:
Նրա խոսքով՝ ամերիկյան բանակին տանկերի մատակարարումների սկիզբը նախատեսված է 2020 թվականի վերջին: «Հետևաբար, Եվրոպայում փորձարկումները տեղի կունենան մինչև այդ ժամկետը», - ընդգծել է աղբյուրը՝ հավելելով, որ ցամաքային զորքերը կստանան Abrams արդիականացված տանկերի հինգ բրիգադային լրակազմ և բարելավված հետևակի մարտական մեքենաների հինգ լրակազմ:
Պենտագոնի տվյալների համաձայն՝ Abrams տանկերի բրիգադային լրակազմի մեջ մտնում է մինչև 102, իսկ Bradley-ի լրակազմի մեջ՝ 138 մարտական մեքենա:

США испытают новые Abrams в Европе
Министерство обороны США разместит на своих базах в Европе новые модификации основных боевых танков M1A2 Abrams и боевых машин пехоты M2 Bradley перед началом поставок Сухопутным войскам. Об этом ТАСС в понедельник сообщил военно-дипломатический источник.
По его словам, начало поставок танков в американскую армию намечено на конец 2020 года. "Следовательно, испытания в Европе пройдут до этой даты", - подчеркнул источник, добавив, что Сухопутные войска получат пять бригадных комплектов модернизированных танков Abrams и пять - улучшенных БМП Bradley.
Согласно данным Пентагона, в состав бригадного комплекта танков Abrams входит до 102 боевых машин, а Bradley - 138.