Իրաքի քաղաքացին փորձել է Թուրքիայից  թմրանյութ տեղափոխել Հայաստան
«Ագարակի» անցակետում Հայաստանում Ռուսաստանի անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահ վարչության աշխատակիցները կասեցրել են Հայաստան թմրանյութի մաքսանենգության փորձ:
Թուրքիայից Հայաստան ուղևորվող Իրաքի Հանրապետության քաղաքացու անձնական խուզարկության ընթացքում սահմանապահ հերթափոխը նրա բաճկոնի ներսի գրպանում հայտնաբերվել է սպիտակ գույնի բյուրեղանման նյութ՝ ցելոֆանե տոպրակում, ենթադրաբար՝ մետամֆետամին։
Կալանավորվածը հետագայում պարզաբանել է, որ նշված նյութն իրեն չի պատկանել։ Նրա կարծիքով՝ այն կարող էին գրպանը դրած լինել քիմմաքրման ժամանակ, որտեղ նա հանձնել էր բաճկոնն ուղևորությունից առաջ։
Կարգազանցը և  հայտնաբերված նյութերը սահմանված կարգով հանձնվել են Հայաստանի իրավազոր մարմիններին փորձաքննության անցկացման և բոլոր հանգամանքների պարզման համար։

Гражданин Ирака пытался провести в Армению наркотики из Турции
Сотрудники Пограничного управления ФСБ России в Республике Армения, в пункте пропуска «Агарак», пресекли попытку контрабанды наркотических средств на территорию страны.
В ходе личного досмотра гражданина Республики Ирак, следовавшего из Турции в Армению, пограничный наряд, во внутреннем кармане пиджака, обнаружил кристаллообразное вещество белого цвета, в целлофановой упаковке, предположительно «метамфетамин».
В ходе дальнейшего опроса задержанный пояснил, что указанное вещество ему не принадлежит. По его мнению, его могли подкинуть в химической чистке, куда он ранее сдавал пиджак перед поездкой.
Нарушитель и обнаруженные вещества установленным порядком переданы компетентным органам Армении для проведения экспертизы и выяснения всех обстоятельств происшествия.