Շվեդիայի համայնքում վարչական շենքի վրա բարձրացվել է ԽՍՀՄ դրոշը
Անհայտ անձինք շվեդական Թեբյու համայնքի վարչական շենքի վրա բարձրացրել են ԽՍՀՄ դրոշը, հայտնում է Expressen թերթը:
Հաղորդվում է, որ միջադեպը տեղի է ունեցել երկուշաբթի  առավոտյան։ Դրոշը հայտնաբերվել է շենքի հսկիչի կողմից։ Անվտանգության ծառայությունը պատահածին վերաբերվել է ամենայն լրջությամբ, միջադեպի մասին կտեղեկացվի ոստիկանությանը, ասել է համայնքապետարանի պահպանության պետ Գուստավ Սունդմանը։
Ներկա պահին հայտնի չէ, թե ով կարող էր դրոշը բարձրացնել շենքի վրա, մուտքի իրավունք ունեին միայն շենքի աշխատակիցները, նշում է պարբերականը։
«Դրա համար բանալի է պետք, ուստի մենք պետք է պարզենք, թե ինչպես կարող էր նման բան պատահել։ Հավանաբար, դա տեղի է ունեցել գիշերը, բայց առայժմ ճշգրիտ չգիտենք», - ամփոփել է Սունդմանը։

В шведской коммуне над зданием администрации подняли флаг СССР
Неизвестные подняли флаг СССР над зданием муниципалитета в шведской коммуне Тэбю, сообщает газета Expressen.
Инцидент произошел утром 17 июня. Флаг был обнаружен смотрителем здания. Служба безопасности отнеслась к произошедшему со всей серьезностью, об инциденте будет доложено полиции, заявил начальник охраны муниципалитета Густав Сундман.
На данный момент неизвестно, кто мог поднять флаг над зданием, допуск в сооружение имели только служащие муниципалитета, отмечает издание.
"Для этого нужен ключ, поэтому мы должны выяснить, как это могло произойти. Должно быть, это случилось ночью, но мы пока точно не знаем", — заключил Сундман.